אבני חן

אבני חן זהו שם כולל לאבנים טובות בהן עושים שימוש בתכשיטנות, אמנות, בביגוד, בפרטי דת ורוח ועוד. אבנים אלה נחשבות לבעלות סגולות שונות וייחודיות על פי כל מיני תורות כאשר גם חלק מייצגות את חודשי השנה ולכן לכל אדם אבן חן משלו על פי תאריך לידתו.

סוגים שונים של אבני חן

שם כולל זה מתייחס לאבנים טובות שהן למעשה סלעים, מינרלים או מאובנים אשר נבדלות זו מזו לפי רמת הקושי שלהן (מסווגות על פי סולם קושי ייחודי המכונה סולם מוס המגדיר את קשיות האבנים מ-1 עד 10). יהלום למשל, כידוע, נחשב לאבן הקשה ביותר ודירוג האבן הוא 10 בסולם מוס. אבני החן אותן אנו מכירים, הכוללות את אבן הטופז, הקוורץ, האכטיס ועוד, לרוב ידורגו בערך כ-7 בסולם מוס. ככל שהאבן מדורגת יותר גבוה בסולם מוס כך היא יותר יקרה.

היכנסו וצפו! התכשיטים היקרים ביותר בעולם:

הייחודיות שבאבני החן

אבני חן בשונה מאבנים אחרות כמו בזלת וכורכר, ניחנות בצבעים ובשקיפויות אשר למעשה מקנות להן את היופי והחן. את צבען מקבלות האבנים הטובות מריכוז התחמוצת המתכתית בהן. את האבן הטובה למעשה מוצאים בחלק הפנימי של אבנים שנדמות רגילות, לאחר קילופן וליטושן בצורה מקצועית ומדויקת.

היכן בעולם ניתן למצוא אבני חן?

הריכוז הגבוה של אבני החן בעולם מצוי במדינות מסוימות בהן תנאי הקרקע מותאמים להיווצרותן של אבני החן. במדינות כמו דרום אפריקה, ברזיל, טיבט, מקסיקו וגרמניה ניתן למצוא הרבה אבנים טובות. חשוב לציין כי אבני חן מסוימות ניתנות לייצור גם בתנאי מעבדה, כמו למשל הברקת, הספיר והיהלום. יש האומרים כי האבן הטבעית איכותית וטובה יותר מאשר זו הנוצרת במעבדה אך יש הטוענים כי אין כל הבדל כלל.

This entry was posted in תכשיטים. Bookmark the permalink.