אמטיסט

אבן האחלמה היא אחת מאבני החן העתיקות והמוכרות בעולמנו

אבן האחלמה, הידועה גם בשם הלועזי שלה אמטיסט, היא אחת האבנים המוכרות ביותר בעולם אבני החן והקריסטלים של ימינו, ומדובר גם באחת האבנים העתיקות יותר שאנחנו עדיין מכירים ומזהים, והשימוש בה הוא לא קטן. מבחינה טבעית, מדובר במינרל ממשפחת הקוורץ, שמתגבש בגבישי סלע לאורך אלפי ומיליוני שנים. לאורך שנים רבות, השימוש באחלמה היה בעיקר שימוש אסתטי, כאבן חן וכקישוט עבור תכשיטים שונים – אבל כיום ברור שהשימוש בה יכול להיות איכותי הרבה יותר אם רק יודעים לנצל אותה עבור המטרות המתאימות ואת הסגולות השונות שלה כקריסטל.

היכנסו וצפו! הקריסטלים המדהים בעולם – אמטיסט:

מה הסגולות המיוחסות לאמטיסט? מה כדאי לדעת עליו?

הסגולות המיוחסות לאבן האחלמה השתנו לאורך השנים, ואם בעבר היו מייחסים לה בעיקר יכולות ריפוי ויכולת הגנה מפני שכרות (ומכאן גם נגזר שמה אמטיסט, שפירושה ביוונית הוא לא שיכור), היום מייחסים לה כבר תכונות מדויקות יותר. האחלמה יוצרת אווירה נעימה ושלווה במרחב שבו היא נמצאת, מעניקה הגנה ומעצימה. עוד תכונה חשובה שלה היא חיזוק הביטחון העצמי, והתכונות האלה מוכחות מאנשים שעושים שימוש ומשלבים את האחלמה בסביבתם לאורך שנים רבות. עוד דבר שחשוב לדעת הוא כיצד להשתמש באחלמה בצורה הנכונה ביותר – שכן ניתן לשלב אותו בצורות שונות במרחב שלנו וצריך לדעת מה נכון לעשות איתו.

באילו מוצרים ניתן למצוא ולשלב את האמטיסט?

אבן האמטיסט היא כזו שלא חייבים לבוא איתה במגע יום יומי פיזי בכדי לחוש את התחושה שלה, וניתן ומומלץ בהחלט גם לשלב אותה בתצורה ויזואלית במרחב שלנו. ניתן לשלב אותה ברהיטים שונים, לתלות דוגמה שלה על קיר או לשלב אותה באלמנטים אסתטיים אחרים במרחב שלנו – וכך אנחנו נהנה מההשפעה החיובית שלה על המרחב שלנו כולו ועלינו באופן ספציפי.

This entry was posted in קריסטלים ואבני מזל. Bookmark the permalink.