בבילון

כל מה שרציתם לדעת על חברת בבילון

אין כמעט ישראלי אשר לא מכיר היום את השם בבילון, ולא עושה שימוש בתוכנה זו בבית שלו או במשרד שלו. עם זאת, יש לא מעט אנשים אשר רוצים לדעת יותר ויותר על החברה  הזו – בעיקר אם הם מתלבטים בנוגע לרכישה של המניה של החברה בבורסה. על כן, ריכזנו עבורכם את כל המידע אשר אתם צריכים על מנת לדעת פרטים חשובים על חברת בבילון, ועל מנת שתכירו את ההיסטוריה של החברה, תחומי ההתמחות שלה, וכמו כן גם כיווני התפתחות עתידיים כאלה ואחרים.

ההיסטוריה של החברה

חברת בבילון קיימת כבר 16 שנה – מאז שנת 1997. החברה היא ישראלית למהדרין, והוקמה על ידי  שלושה ישראלים בעלי רקע רציני בעולם התוכנה. החברה נקראת על שם המוצר העיקרי אשר אותו היא פיתחה – תוכנת התרגום בבילון. הפעולה של התוכנה היא פשוטה למדי – המשתמש מסמן את המילה, לוחץ על מקש בעכבר או שני מקשים במקלדת, והתוכנה מחזירה לו את התרגום של המילה לשפה הרצויה לו בפשטות ובמהירות.

פיתוחים שונים לאורך השנים האחרונות

הסיבה לכך שבבילון החלה להתפרסם מאד לא רק במדינת ישראל אלא גם ברחבי העולם, נוגעת לשיתופי הפעולה הנרחבים אשר היא עשתה, ובכך היא פרצה דרך. לחברת בבילון יש שיתוף פעולה נרחב למדי עם חברת גוגל, והיא מפנה למנוע החיפוש באופן קבוע. כמו כן, החברה עובדת עם תאגיד ויקי העולמי, ומפנה למידע באתרי ויקיפדיה ודומיהם. החברה מפיצה מילונים חינמיים למשתמש הביתי, אך גם מילונים בתשלום למשתמשים מקצועיים יותר אשר נדרשים לכך. התוכנה עצמה עושה שימוש במגוון מילונים מקצועיים מכל העולם בתור בסיס הנתונים שלה לצורך העניין.

מה יהיה בעתיד?

חברת בבילון עומדת כיום לפני הנפקה בבורסה בארה"ב, ואין ספק כי כדאי מאד להיות עם האצבע על הדופק ולראות מה יקרה למניה בעקבות ההנפקה הזו, והאם אכן החברה תוכל להתפתח מכאן לכיוונים חדשים. אפשר שהחברה אף תפתח לכיוונים של תוכנות נוספות, או שדווקא תעדיף להשקיע במוצרים קיימים.

This entry was posted in המגזר העסקי. Bookmark the permalink.