בורקאי

בורקאי – האי היפה בעולם

בשנת 2011 הוכרז האי בורקאי שבפיליפינים לאי היפה בעולם. אולי יהיו מי שיחלקו על התואר הנכסף, אבל אין ספק שזה אחד האיים המרגשים והיפים של הפיליפינים וכל מי שמחפש ים, שקיעות מרהיבות, חול לבן, ספורט ימי מגוון וחיי לילה תוססים, זה המקום עבורו. רבים החליפו את תאילנד ההמונית מבחינת תיירים באי קסום זה שמאפשר נופש ברמה גבוהה, טבע מהמם והרבה מה לעשות.

אווירה ופעילויות

האי בורקאי מציע למבקרים אווירה מיוחדת לצד פעילויות וחוויות סביב הים. הספורט הימי מאד מפותח באי זה ותוכלו למצוא בו אתרי צלילה מרהיבים, שנוקרלינג, גלשני רוח וגלשני גלים, שיט במפרשיות וכיוצא באלה. על החוף תמצאו רוכלים המוכרים תוצרת מקומית, קעקועי חינה מרהיבים, קליעת צמות בסגנון האיים והרבה אוכל טעים הכולל פירות טרופיים מוכרים יותר ומוכרים פחות, והכל באווירה מיוחדת במינה.

בעיר תמצאו סמטאות קטנות ומקסימות המלאות בחנויות ובדוכני אוכל מקומי והחוף המרכזי של האי ממוקם בחלקו המערבי ומכונה החוף הלבן. חוף של שלושה וחצי קילומטר עם חול לבן שבו מתרכזים חיי הלילה של האי. החוף מאפשר טיולים רגליים ארוכים ללא המוני תיירים מסביב. אפשר לשכור סירה לשיט ולצלילת שנורקל ולהגיע לפינות מקסימות לאורך האי. בקיצור חלום של אי או אי של חלום.

איך מגיעים ומתי

ההגעה לאי היא במעבורת. יש להגיע בטיסה לעיר סבו ולהמשיך בטיסת פנים לקטיקלן או לקליבו ומשם להמשיך במעבורת לאי בורקאי. מקטיקלן המרחק קצר יותר והמעבורת מגיעה לבורקאי תוך רבע שעה לעומת 3 שעות מקליבו.

הזמן המומלץ להגיע לאי בורקאי הוא חודש נובמבר, כאשר בדצמבר וינואר האי מלא בתיירים המגיעים לחופשת חג המולד. גם פברואר הוא זמן מצויין להגיע לאי ולאחר מכן מתחילה עונת המונסונים שאינה מומלצת.

 

This entry was posted in טיולים בחו"ל. Bookmark the permalink.