בניית מצגת

אם אתם נדרשים לבנות מצגת אתם מבינים בוודאי את החשיבות שלה. היום כל אחד יכול ליצור מצגת בקלות יחסית מהמחשב הפרטי שלו. אבל, השאלה החשובה היא לא איך יוצרי מצגת אלא איך אפשר לבנות מצגת איכותית ומרשימה. היום משתמשים במצגות לצורך העברת רעיון בעבודה, הכנסת משקיעים לעסק, מכירה ועוד. במקרים אלו הצורך להרשים גבוה מאד ולכן המצגת חייבת להיות מקצועית ועליה להשתמש בכל האמצעים המקצועיים וכמו כן עליה להיות מעוצבת ומרשימה.

אמצעים מקצועיים שעומדים לרשותכם

בניית מצגת יכולה להשתמש באמצעים מקצועיים מאד ובניהם:

  • שקופיות – הבסיס של בניית מצגת הוא השקופיות. אפשר לבחור לשים מעט מאד שקופיות או לשים הרבה שקופיות כשהמטרה היא לעניין ולא להעמיס יתר על המידה לצד העברת המסר.
  • תמונות – תמונות הן אמצעי המחשה מעולה ואפשר לשלב אותן במצגת כך שהן יעבירו את המסר הנדרש.
  • סרטונים – אפשר היום לשים סרטונים בתוך המצגת או לשים סרטונים שהם בעצם קישור לסרטונים באתרים שונים והפתיחה נעשית דרך המצגת כל עוד יש חיבור לאינטרנט.
  • עיצוב – חלק חשוב מאד בבניית המצגת הוא העיצוב שלה והדבר מתייחס לרקע, לסוג הכתב ולהעברת השקופיות כשיש להביא בחשבון את מי שרואה את המצגת.

תכנון המסר שיועבר במצגת

מעבר לכך שישנם אמצעים מקצועיים מאד שמשמשים בעת בניית מצגת, יש גם צורך לתכנן את המסר שיועבר במצגת ומהי הדרך הנכונה ביותר להעביר אותו. כדי להבין איך ליצור את המצגת חשוב לענות על שאלות שונות כמו למשל איך המצגת תועבר הלאה (כלומר אם היא נשלחת במייל או אם היא מיועדת להצגה מול קהל), איזה מסר רוצים להעביר במצגת ומהי המטרה שלה. בהתאם לתשובות השונות אפשר לתכנן בניית מצגת ולענות על כל המטרות שלה.

This entry was posted in עסקים. Bookmark the permalink.