גילוי מרצון

יש לא מעט אנשים שמתפתים לעשות עבירות מסוימות כי לדעתם אין כל סיכוי שיתפסו אותם, יחד עם הרווחה גדול שאליו הם יזכו. לעתים הרווח הזה בא על חשבון משלם המסים, זאת עקב אי תשלום מסים, ואם התחרטתם יש לכם הזדמנות לכפר על כך בגילוי מרצון מול רשויות המס.

היכנסו וצפו! הונאת המס הגדולה ביותר בהיסטוריה:

חלון ההזדמנויות נפתח גם לרמאים

יכול להיות שאחרי שכבר ביצעתם כמה העלמות מס בחייכם כבר הגעתם למסקנה שזה לא שווה את זה. נכון אתם מרוויחים יותר אך כסף זה לא הכל, כי יכול להיות שביום מן הימים תגלו שיש נגדכם חקירה ומשם כבר לא תוכל ולהתחרט. הבעיה היא שככל שאנו גונבים יותר ומעלימים יותר מסים ובעיקר כאשר לא תופסים אותנו, אנו מדרבנים את עצמנו לעשות זאת שוב ושוב. לכן מס ההכנסה פותח עבורכם חלון הזדמנויות ומאפשר לכם לבצע גילוי מרצון ולשים לזה סוף.

עבירה פלילית היא החמורה ביותר

ברגע שתואשמו בהעלמת מס אתם רק צריכים לקוות שתקבלו עונש קל יחסית כי עונש בכל מקרה תקבלו. יש לא מעט אנשים ואפילו מפורסמים ואהודים מאוד בקרב הציבור, שאפילו ישבו בכלא שנים רבות אחרי שנתפסו בשל עבירות מס. מעבר לפגיעה הכלכלית הקשה, כי מעבר לכסף שאתם צריכים להחזיר אותו אתם גם ככה חייבים למס הכנסה, גם תצטרכו לשלם קנס נוסף, השם שלכם והתדמית שלכם ייפגעו באופן אנוש.

גילוי מרצון גם בין מדינות שונות

כמו שיש גילוי רצון למס הכנסה בארץ יש גילוי רצון גם למס הכנסה במדינות אחרות, אפילו לישראלים. העולם שלנו נהיה יותר ויותר גלובלי כאשר יש מגוון רחב של חשבונות בנק של אזרחים שונים במדינות זרות בעיקר כדי להעביר תשלומים ולהימנע מתשלום מס. גם במצב כזה יכול אדם לבצע גילוי מרצון ולהימנע מחקירה ומשפט שיכולים לפגוע מאוד בהמשך חייו בשל עונש מאסר של כמה שנים.

This entry was posted in מיסים. Bookmark the permalink.