דוכן נקניקיות

כשרוצים לארגן אירוע שיכלול מספר דוכנים שמפוזרים בחלל האולם או גן האירועים, אחד הדוכנים שאין עליו עוררין הוא דוכן נקניקיות. כולם אוהבים נקניקיה בתוך לחמניה ארוכה וחמימה עם תוספות של חרדל או קטשוט וכרוב כבוש. רוצים להפתיע את האורחים ואין רעיון, זה הרגע לחשוב על דוכן כזה שיהפוך את הערב לאירוע טעים ומיוחד במינו.

טרנד טעים

דוכן נקניקיות הפך בלילה לטרנד מנצח בכל אירוע. מזמינים דוכן מעוצב במידה במיוחד לאירוע על פי כמות האורחים ולאורך כל הערב מוגשות לאורחים נקניקיות בהתאם לרצונו של כל אחד. יש השקעה רבה בנראות הדוכן, בכלי ההגשה ונעשים כל אמצעי הבטיחות בעת הכנת הנקניקיות בדוכן מול עיני האורחים. השכרת דוכן כזה מקפיץ ומשדרג כל אירוע למקום הראשון.

סוגי נקניקיות

מפעילי דוכן נקניקיות מחוייבים לרכוש את הבשר ביום האירוע ולהציג לאחראים על האולם אישורים המעידים על כשרות ואיכות הבשר על מנת למנוע, חס וחלילה, מחלות מעיים קשות. קיימים סוגים רבים של נקניקיות ולהלן רשימה חלקית שלהן:
• נקניקיות צ'וריסו
• נקניקיות עוף
• נקניקיות חריפות ועוד..

נקניקיות זקוקות לזמן בישול קצר ולכן רק עם הגעת האורחים הראשונים מתחיל צוות הדוכן להכין אותם. הנקניקיות נעשות על הגריל מול עיני האורחים והריח שממלא את האוויר מזמין אורחים נוספים לדוכן. התוספות שמצטרפות למנה על פי בקשת כל אורח הן בדרך כלל ירקות טריים, צ'יפס ומטבלים שונים ומגוונים.

חשיבות טעימות לפני האירוע

אחת הפעולות החשובות שיש לבצע טרם האירוע ושתקבע אם דוכן נקניקיות יהיה הצלחה או כישלון היא הטעימה. יש להגיע למקום שמוצב הדוכן ולטעום בזמן אמת. כך ניתן להתרשם מצורת ההגשה, נראות הדוכן, עבודת המגישים וכמובן איכות וטעם הנקניקיות.

This entry was posted in אירועים. Bookmark the permalink.