השתלות שיניים

כל מה שרציתם לדעת על השתלות שיניים

התחום של שיקום הפה היה מאז ומעולם תחום חשוב ביותר עבור המטופלים במסגרת רפואת השיניים בארץ ובעולם כולו. בשנים האחרונות חל מפנה גדול מאד בתחום עם כניסת טיפולי השתלות השיניים למיניהם, אשר מאפשרים לאנשים ליהנות משיניים תקינת ואסתטיות ביותר כתחליף לשיניים אשר נעקרו מן הפה בשל בעיות שונות שהיו בהן. השתלות שיניים עוסקות בהכנסת שתלים במקום שיניים שנפלו, נשברו או נעקרו. שתלים בשיניים משפרים את מראה הלסת בבת אחת, משפרים את איכות החיים של האדם שיכול עתה לחייך בפה מלא ובעיקר ללעוס בכל הפה והן אפשריות היום בדרכים קלות בהרבה מאשר בעבר ותוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ביותר.

מי צריך השתלות שיניים?

ראשית חשוב לציין כי ניתן לבצע השתלות שיניים בכל גיל. בכל מצב בו חסרה שן, או יותר, ניתן לבצע השתלות שינים. ההשתלה מתבצעת על ידי מתכת, לרוב מסוג טיטניום המוברגת אל תוך עצם הלסת. בורג זה מהוה את הבסיס לשן המלאכותית שתולבש עליו בהמשך. לכן, אם נפלה לכם שן, עקרתם שן או יותר- מומלץ להתחיל ולקדם את השתלות השיניים.

תהליך השתלות שיניים

בהנחה והשיניים הסמוכות לשן החסרה הן בריאות ואין צורך לבצע בהן טיפול שורש מתחיל תהליך השתלות שיניים. תחילה מוכנס בורג ממש אל תוך עצם הלסת. בורג זה הוא חזק ויציב. הוא מהווה את התחליף לשורש השן. לאחר תקופת החלמה של הלסת ווידוא כי אכן השתל נקלט היטב בתוכה, מתבצעת התקנה של שיניים מלאכותיות על גבי הלסת.

השתלת שיניים- לא לכולם

השתלת שיניים אינה אפשרית בקרב הסובלים ממחלות כרוניות כמו מחלות עצם, סוכרת, מחלות לב ועוד. השתלות שיניים נעשות על ידי רופא שיניים שיש לו התמחות בחניכיים ובכירורגית הפה והלסת. במצבים של נסיגה של עצמות הלסת לא תתאפשרנה השתלות שיניים. לא כל רופא שיניים יכול לבצע השתלות שיניים אלא רק מי שעבר התמחות בתחום זה. עם השתלות שיניים תבטיחו לעצמכם תפקוד אופטימלי של הפה, לעיסה איכותית ומראה פנים מתוח וגמיש יותר.

 

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.