השתלת שיניים

הרדמה בזמן השתלת שיניים

אחד מן הטיפולים הפופולאריים ביותר כיום בתחום של שיקום הפה הוא לא אחר מאשר השתלת שיניים, אשר רבים מהאנשים עוברים אותו בארץ ובעולם כולו. אם אתם עומדים לעבור בקרוב טיפול של השתלת שיניים או שוקלים לעבור טיפול שכזה, אחד הנושאים שעולים באופן מידי הוא נושא ההרדמה. השתלת שיניים היא אחד מהטיפולים המורכבים ביותר שיש, וברור שנדרשת כאן רמה מסוימת של הרדמה. עם זאת עולה השאלה איזו הרדמה היא הטובה ביותר. האם מספיק להשתמש בהרדמה חלקית בה המטופל בהכרה מלאה, בהרדמה שתגרום לטשטוש, או אולי עדיף הרדמה מלאה?

היתרון של הרדמה מקומית

אם אתם בוחרים לעבור השתלת שיניים בהרדמה מקומית, הרי שהיתרון הוא בכך שאתם נמצאים בהכרה מלאה לאורך כל הטיפול. היתרון המרכזי בכך שאתם בהכרה, הוא שאתם גם יכולים לחוות תחושה של שליטה. אנשים רבים נרגעים מעצם העובדה שהם בהכרה מוחלטת, ויכולים לראות כל מה שרופא השיניים עושה. יש אנשים שמבחינתם דווקא השקיעה בשינה היא בעייתית – ואם אתם מזדהים עם תחושה זו, הרי שהרדמה מקומית היא הטובה ביותר.

הטשטוש הוא מצב ביניים

הרדמה אחרת שיכולה להיות יעילה עבור טיפול של השתלת שיניים היא ההרדמה המטשטשת. נעשה שימוש בגז צחוק או בחומרים אחרים, אשר מערפלים את תודעתכם. זה לא יהיה מדויק להגיד שאתם ישנים – אבל אתם תהיו במן מצב של עייפות כללית, נינוחות, ותחושת רוגע. שיטה זו של הרדמה טובה מאד לאנשים שצריכים לעבור טיפול של השתלת שיניים אך חוששים מאד מהטיפול – עצם ההרדמה תשרה עליכם מצב רוח נעים.

ומה עם הרדמה מלאה?

במשך שנים, העדיפו רופאי השיניים שלא לבצע הרדמה מלאה בעת הטיפולים, משום שהייתה תמיד עדיפות לכך שהמטופל יישאר בהכרה (וזאת בניגוד לניתוחים אחרים בגוף האדם). עם זאת, בשנים האחרונות יותר ויותר רופאים מבצעים ניתוחים של השתלת שיניים גם בהרדמה מלאה. הסיבה לכך היא שמדובר על ניתוח מורכב, שרבים מהאנשים חוששים ממנו – ורק הרדמה מלאה מסוגלת להרגיע אותם, ובכך היתרון שלה.

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.