זכיין

מתי בפעם האחרונה חשבתם לעזוב את העבודה שבה אתם עובדים כשכירים  ולהקים עסק עצמאי? האמת היא, שאם אתם חושבים על כך הרבה, יכול להיות שכדאי לכם לנסות את האפשרות של קניית רישיון של זכיין. זכיין הוא אדם שחותם על הסכם עם רשת מסוימת, ובמסגרת ההסכם הזה הוא יכול להשתמש בשם הרשת ולמכור את מה שהיא מוכרת, מה שאומר שהוא עצמאי אך לא לגמרי.

הזכיין והיתרונות שלו

זכיין הוא למעשה אדם שמנהל סניף של רשת מסוימת, וזה יכולה להיות רשת שכל כך דבר. יש אדם שהוא זכיין של רשת בתי קפה ואילו אחר שיש לו סניף של רשת בגדים או סניף של כל רשת שעוסקת בכל תחום אחר. הרעיון הוא תמיד רעיון והיתרון הוא שלמעשה אתם לא תהיו לגמרי עצמאים ולא יהיה עליכם להתחיל לפרסם את העסק שלכם מאפס.

החסרונות של הזכיין

חשוב לדעת שכאשר אדם הוא זכיין הוא גם כפוף לחוקים ברורים מאוד, כי בסופו של דבר הרשת היא זו שמחליטה איך יתנהלו הדברים.  הרשת יכולה לבוא אל כל זכיין שלה ולהגיד לו שמהיום המדים של העובדים יהיו בצבע מסוים או שמיום מסוים שעות הפתיחה תהייה אחרות, כך שצריך לקחת את זה בחשבון.

צעד חשוב בדרך לעצמאות

הרבה אנשים בסופו של דבר כן בוחרים באפשרות של להיות זכיינים כי למעשה בדרך כזאת הם יכולים להפסיק להיות שכירים ולנהל את העסקים שלהם בצורה עצמאית, אך הם עדיין עושים זאת בצורה מוגנת. בהרבה מקרים הרשת גם מכשירה את הזכיינים ונותנת להם קורסים שונים של ניהול, מה שאומר שאותם זכיינים יכולים להפוך להיות מנהלים הרבה יותר טובים כך שיש לכך לא מעט יתרונות.

This entry was posted in המגזר העסקי, עסקים. Bookmark the permalink.