זמן מיסטיקה

זמן מיסטיקה – מסרים מהתת מודע בחלום

מהו חלום?

חלומות הם מראות דמיוניים אשר נגלים לעיני האדם בזמן השינה. כשהאדם ישן התת מודע משתלט על התודעה. בזמן השינה מנגנון הבקרה של המוח כבוי והחלומות מבטאים את תשוקותיו ורצונותיו האמיתיים של האדם. מיסטיקנים מאמינים כי החלומות מהווים מסרים מהיקום ומהנשמה.

פעמים רבות ניתן לראות בחלומות אזהרה לבאות. זמן מיסטיקה מציג סיפורים על אנשים שחלמו על מחלה אשר מקננת בגופם והגילוי המוקדם הציל את חייהם. פרט לכך אנו שומעים סיפורים על אנשים אשר חלמו שיקיריהם נפגעים, ובמקום מקביל בעולם המציאות הטרגדיה אכן התרחשה.

מה מספרים עלינו החלומות שלנו?

ישנם סוגים שונים של חלומות טובים וחלומות רעים. את מרבית החלומות שאנו חולמים אין אנו זוכרים כלל. ישנם אנשים מאמינים כי הם אינם מסוגלים לחלום כלל. מדובר באמונה שגויה היות וכל בני האדם חולמים חלומות אך ישנם אנשים אשר לא מסוגלים לזכור חלומות. חלומות מאפשרים לנו להגיב לגירויים חיצוניים אשר חווינו במהלך היום. פרט לכך חלומות מעניקים ביטוי לרגשות מודחקים בדמות פחדים ופנטזיות.

מיסטיקנים מאמינים כי חלומות הן צוהר לנשמה אשר מחבר אותנו אל תורת הנסתר. פרשני חלומות מיסטיקנים, פסיכולוגים ורופאים מתארחים בתוכנית זמן מיסטיקה בכדי לדון במשמעויות הרפואיות, המיסטיות והפסיכולוגיות של החלומות.

פירוש חלומות

ישנם סמלים ומוטיבים חוזרים בחלומות אשר מפרשי החלומות העניקו להם פרשנויות קבועות. אין חוקיות אחידה בפרשנות חלומות היות ומשמעות הסימבולים משתנה מאדם לאדם. כבר בתקופת המקרא אנו עדים לעיסוק בפירוש חלומות והמימד הנבואי אשר טמון בחלום.

חלומות פרעה וחלומות יעקב ניבאו את הבאות. עיקר העוסקים בפירושי חלומות ביהדות הם אנשי תורת הקבלה. זמן מיסטיקה מציגים סימבולים פשוטים ונפוצים בחלומות. על פי ספר הזוהר חלום אשר אינו נפתר זהה למכתב אשר אינו נקרא על ידי הנמען. על פי חז"ל חלום שבו החולם רואה את עצמו מת מעיד דווקא על אריכות ימים. חלום אשר במהלכו ראית קרוב אשר נפטר מחבק ומנשק אותך הוא חלום המסמל הצלחה כלכלית צפויה. חלום על טביעה בים מעיד על הצפה רגשית והדחקות.

סוגי חלומות

מפרשי החלומות של זמן מיסטיקה מחלקים את החלומות ל-3 קטגוריות עיקריות. לקטגוריה הראשונה שייכים חלומות רגילים אשר בהם אנו חווים שוב את אירועי היום או מגשימים פנטזיה או רצון בלתי מושג. בקטגוריה השנייה נמצאים חלומות בעלי בשורה אשר מטרתם לבשר על בשורות טובות שקרבות או להזהיר מפני בשורות רעות.

הקטגוריה השלישית היא החלומות מנבאים אשר באמצעותם החולם חוזה במאורעות אשר עתידים להתרחש. חלומות של אמת הם כאלו אשר מראים את העתיד, חלומות חוזרים המציגים אירועים מן העבר מעידים על שגיאה חוזרת או דריכה במקום. חלומות הם צוהר אל התת מודע ואל העולם הנסתר הטמון בנו, החלום הוא למעשה דרכו של התת מודע לתקשר עמנו.

This entry was posted in כללי, מיסטיקה. Bookmark the permalink.