טונרים

טונרים למדפסות הינם תחליף לראשי הדיו. הטונרים מתאימים למדפסות לייזר והם החלק העיקרי שלה. ההבדל בין ראש דיו לטונר הוא בנראות, בסוג העבודה אותה הוא מבצע (מדפסת דיו שונה באופן התפעול שלה ממדפסת לייזר) ולבסוף כמובן שיש הבדל בין המחירים של הטונרים למחירים של ראשי דיו והבדל בין כמות ההדפסות שהם מפיקים.

מדפסות לייזר

בשנים האחרונות מדפסות הלייזר הפכו לפופולאריות גם בבית. רוב משקי הבית אינם זקוקים למדפסות צבעוניות יותר והם מעדיפים לחסוך בעלויות ההדפסה. שלא כמו בעבר שמדפסות לייזר היו יקרות מאוד אך משתלמות למי שמדפיס כמויות גדולות, היום גם מדפסות הלייזר נמכרות המחירים שווים לצרכן ולמעט החלפת טונרים שהעלות החד פעמית שלהם גבוהה, שימוש במדפסת לייזר משתלם גם לצרכן הביתי.

מרכיב הטונר

שלא כמו ראש דיו אשר מכיל חומר נוזלי, טונרים מכילים אבקה פלסטית אשר מעורבת בפיגמנט צבע. בעת ההדפסה המדפסת יוצרת המסה של האבקה דרך שימוש בחשמל סטטי שיוצרת המדפסת. צורת ההדפסה של מדפסת דיו שונה מזו של מדפסת לייזר ולרוב מדפסת הלייזר תדפיס בצבע שחור בלבד ועלות ההדפסה של כל נייר תהיה זולה באופן משמעותי מעלות ההדפסה בדיו.

להדפיס בשחור

הטונרים מכילים אבקה המומסת על ידי המדפסת כשהמטרה המקורית של שיטת הדפסה זו היא לחסוך בעלויות ההדפסה. כיוון שמדפסות הלייזר שימשו עד לא מזמן רק משרדים וארגונים, לא היה צורך לפתח טונרים צבעוניים. היום ניתן להשיג טונרים צבעוניים אך העלויות שלהם גבוהה מאד והופכות את ההדפסה ללא משתלמת כמעט בכל המקרים. עם זאת רוב המשתמשים הביתיים והעסקיים זקוקים כמעט ורק להדפסות בצבע שחור. הדבר נכון בעיקר להדפסת מסמכים אך לא רק ולכן כל בית או עסק שרוצים להחזיק מדפסת ולחסוך בעלויות בוחר היום להשתמש במדפסת לייזר.

This entry was posted in ציוד משרדי. Bookmark the permalink.