טיול לפירנאים

כל מה שרציתם לדעת טיול לפירנאים ולא ידעתם את מי לשאול :

הרי הפירנאים נמצאים בספרד ועובדה זו כבר הופכת אותם לאטרקטיביים. ספרד, ובייחוד חבל הארץ קטלוניה בה נמצאים הרי הפירנאים, היא חבל הארץ המתויירת ביותר בעולם אחרי צרפת. מדובר על רכז הרים יפיפה אשר מהווה את הגבול הטבעי בין ספרד לצרפת ואין ספק שלרכס זה היסטוריה ארוכת שנים אותה מומלץ ללמוד בטרם הנסיעה.

מי שאוהב שלג ייהנה במיוחד בעת טיול לפירנאים שכן מדובר על פסגות מושלגות יפיפיות, בתקופות מסוימות בחורף האזור כולו מלבין משלג ואין ספק כי מדובר על מחזה מרהיב ביופיו.

טיול לפירנאים

קצת רקע על המקום לפני טיול לפירנאים :

מדובר על רכז הרים גבוה אשר מהווה את הגבול הטבעי בין ספרד לצרפת. רוחבו הנו 450 קילומטרים וגובהו משתנה בין 2,500 מטרים ל – 3,400 מטרים. רכס הרי הפירנאים מתפרש על פני אזור עצום שכן הוא נמתח מהים התיכון ועד הים האטלנטי.

מדובר על אזור גדול במיוחד אותו לא פשוט לחצות ולכן הוא מהווה גבול טבעי. עם זאת, ישנה אוכלוסייה לא מבוטלת של אנשים אשר בחרו לחיות באזור זה והם נבדלים מכל שאר הספרדים בשפה אותה הם מדברים ובמנהגי התרבות שלהם. טיול לפירנאים כולל כמובן נקודת מבט על תרבות ייחודית זו ועל הבדליה הגדולים.

מדובר על אוכלוסייה לא גדולה אשר חייה את חייה בשקט ונהנית מהתיירות הרבה במקום. לרבים מתושבי המקום יש חדרים להשכרה ואין ספק כי מדובר על חוויה בפני עצמה ולכן היא מאוד מומלצת. במקום ניתן לרכוש יצירות אומנות ייחודיות פרי תושבי המקום, מזכרת קטנה מהטיול.

מה חשוב לדעת לפני טיול לפירנאים ?

לפני טיול לפירנאים חשוב לדעת שהעונה הטובה ביותר לטיול באזור היא ביוני עד ספטמבר. בעונה בו מזג האוויר אידיאלי וניתן ליהנות מטיול נוח במיוחד. לאורך כל הדרך ישנם פארקים לאומיים רבים בהם ניתן לבקר.

אחד הפארקים הייחודיים הוא פארק אגואס טורטס בו תוכלו לחזות בהרי קרן מחודדים ובאגמים גבוהים. מדובר על תופעות טבע ייחודיות בהן מומלץ לחזות אך יש להבין שלפארקים אלו לא ניתן להיכנס עם רכב כך שאם יש לכם מישהו שמתקשה בהליכה, הדבר יכול להיות בעייתי.

טיול לפירנאים יכול לכלול גם טיול בחבל ארץ קטלוניה ובעיר ברצלונה היפיפייה. מומלץ מאו לבקר בה לפחות ליום אחד ליהנות מפסטיבלי הרחוב הייחודיים שלה וכמובן מחוף הים היפה שלה.

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.