טיפולי שיניים

הכנת הילד לקראת טיפולי שיניים

אין כל צל של ספק כי ביקור אצל רופא שיניים רחוק מלהיות משאת נפשו של אדם זה או אחר בלשון המעטה. הדבר בולט עוד יותר כאשר אנו מדברים על ילד אשר זקוק לטיפול שיניים כל שהוא, ועליו להגיע אל רופא השיניים לצורך ביצוע הטיפול בהקדם האפשרי.

אין זה סוד, כי טיפולי שיניים הם חלק בלתי נפרד מהשמירה על בריאותו של הילד. מלבד ההיבט הפיזי של הטיפולים, ההיגיינה והשיניים החזקות המקבלות טיפול מסור מהרגע הראשון, לטיפולים יש גם ערך חינוכי. טיפולי שיניים מקלים על הילד להבין את המשמעות של בריאות נכונה ועוזרים לתהליך ההתפתחות וההתבגרות. יחד עם זאת, לא תמיד קל להכין את הילד אל טיפולי שיניים והורים רבים מוצאים את עצמם נמצאים בליבו של מאבק מלא יצרים. אז כיצד ניתן להתגבר על הבעיה ולהכין את הילד מבלי שיסבול מעוגמת נפש?

לא לבטל את הפחדים של הילד

ראשית, חשוב לזכור כי בכל הנוגע אל טיפולי שיניים החשש של הילדים הוא יחסית מוצדק. במהלך הטיפול נאלץ הילד לחשוף את פיו בצורה לא רגילה, מה שמכניס אותו לעיתים קרובות אל מגננה פנימית. זו הסיבה שיש לאמץ את הפחדים של הילד ולא לבטל אותם. אם מדובר על ביקור ראשון אצל הרופא, חשוב לעשות הכל על מנת לגרום לחוויה חיובית.

איזה רופא שיניים מתאים לילדים?

שנית, טיפולי שיניים דורשים מידה מסוימת של מחויבות גם מצד ההורים. לא כל רופא שיניים מתאימה לטיפול בילדים ולכן כדאי להתייעץ עם מספר אנשי מקצוע, לקבל המלצות ולדבר גם עם חברים או בני משפחה. הטיפולים הם תהליך ארוך ולא כדאי לקבל שירות מאדם לא אדיב.

חשיבות הפעם הראשונה

לסיכום, אפשר לקחת את הילד לטיול אחרי הטיפול, לבקש מהרופא לדבר איתו על הציוד ולערוך היכרות גם עם שאר הצוות. ברוב המקרים הביקור הראשון אצל רופא שיניים הוא לצרכי ביקורת בלבד. במידה והביקור יתנהל על מי מנוחות יהיה קל יותר לילד להגיע גם בפעמים הבאות ללא חשש.

 

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.