מוזיקת BPM

בכל יצירה מוזיקלית ישנו רכיב BPM, בכל הסגנונות המוזיקליים

BMP הינו המרכיב שקובע את מקצב היצירה המוזיקלית ומשמעותו מספר פעימות לדקה. קצב היצירה עולה ויורד לפי הBPM, ונעשה בו שימוש בכדי לקבוע את מהירות הצירה ואת המובנות שלה.

אז מה היא בעצם מוזיקת BPM ועל מה הוא משפיע?

  • טווח הערכים: טווח הערכים של BPM כולל בעצם את המהירויות השונות של פעימות לדקה בהן ניתן לנגן שיר, ולכן כמובן הוא רחב ביותר. נהוג לקבוע כי BPM 80 הוא איטי בעוד שBPM 130 הוא כבר מהיר.
  • על מה משפיע BPM: לBPM השפעות רבות על שומע השיר, מלבד ההשפעה על קצב השיר. ראשית, שיר בעל BPM נמוך יותר יהיה מובן יותר לשומע, וניתן להעביר באמצעותו מסרים שונים. אנשי מקצוע בתעשיית המוזיקה מנצלים תכונה זו בכדי להוסיף רבדים שונים לשירים, מסרים עמוקים יותר וליצור יצירות בעלות עומק ותחכום. בנוסף, לBPM השפעה כל כך חזקה על תחושותיו של שומע השיר, עד שניתן לחזות כמעט במדויק כיצד ירקדו אנשים לצלילי BMP שונים, ובזה עושים שימוש נרחב כאשר מדובר במוזיקת טכנו או טראנס.
  • מוזיקת BPM: מוזיקת BPM הינה מוזיקה בה נעשה שימוש נרחב ביתרונותיו של הBPM בכדי להעביר מסרים לשומעי השיר או בכדי לגרום להם לנוע בקצב מסוים. סגנון זה כולל בתוכו בעיקר מוזיקת טראנס וטכנו, אולם נעשו אדפטציות שונות לשימוש בBPM גם במוזיקת פופ, רוק ואפילו קלאסית.

השימוש בBPM התפתח רבות עם השנים

כל יצירה מכילה בתוכה רכיב BPM באופן טבעי, אולם בשנים האחרונות, בעיקר לאור התפתחות מוזיקה אלקטרונית, חלה עלייה בשימוש בBPM של יצירות שונות באופן מכוון בכדי להעביר תחושות או מסרים שונים לשומע השיר.

 

This entry was posted in לימודים. Bookmark the permalink.