מטבע סוברין

מטבע סוברין הינו מטבע אנגלי עליו מוטבעות דמותם של מלך או מלכת אנגליה

מטבעות רבים של מדינות בהם שולטת שושלת מלכותית כוללים בין היתר גם הטבעה של דמות המלך או המלכה השולטים על המטבע. בין המדינות המפורסמות ביותר בשל מטבעותיהם הינה אנגליה, אשר הינה הבעלים לא רק של מטבעות רבים וייחודיים, אלא גם אחת המדינות הנוהגת בייצור מטבעות שכאלה לאורך הזמן הממושך ביותר בהיסטוריה.

היכנסו וצפו! מכירה ענקית של מטבעות מדהימים וזהב:

אז מה כדאי לדעת על מטבעות סוברין?

  • הדמויות: מטבע סוברין קיבל את שמו בשל היותו נושא של דמויות מלכי או מלכות העבר של אנגליה (סוברין= שליט באנגלית). המטבעות יוצאים בסדרות חדשות אחת לכמה שנים, עם המלכתם של מלך או מלכה חדשים, וכן לעיתים ישנו חידוש של מלאי המטבעות הנושאים את דמותו של המלך הנוכחי, ולכן ניתן למצוא סדרות שונות ומגוונות של המטבעות אשר ערכם משתנה בין היתר בהתאם לדמות המוטבעת עליהם.
  • כינויים: היות והמטבעות נושאים את דיוקנם של דמויות היסטוריות, הם מקבלים כינויים בהתאם לדמות אשר מוטבעת עליהם, וכך ניתן למצוא למשל מטבע סוברין אליזבת, מטבע סוברין ג'ורג' או מטבע סוברין אדוארד.
  • הזהב: המטבעות שווים לא רק מבחינה היסטורית, אלא גם כלכלית, היות וכל מטבע עשוי כמעט לחלוטין מזהב טהור 24K. עובדה זו הופכת אותם לשווי ערך רב בתחום הסחר במטבעות זהב, ולכן מטבעות אלו פופולאריים ביותר בתחום זה.

מטבעות סוברין משמשים כיום הן לאספנות והן לסחר במטבעות זהב

בין אם הנכם נהנים מן הזיכרון ההיסטורי של המטבעות ומעוניינים לאוספם, ובין אם הנכם עוסקים בסחר במטבעות זהב, מטבעות סוברין יכולים להוסיף רבות לפעילות שלכם היות ומדובר באחד המטבעות המיוחדים ביותר, הרווחיים ביותר וכמובן המהנים ביותר לאיסוף.

 

This entry was posted in מכירה וקניית זהב. Bookmark the permalink.