מיסטיקה

איך היא משפיעה עלינו בשגרה?

מיסטיקה יכולה להשפיע עלינו במגוון רחב של תחומים. על מנת להבין את אופי והיקף ההשפעה, כדאי קודם כל להגדיר במה מדובר. המשמעות המילולית של מיסטיקה היא סגירה או הסתרה. היא קשורה לסגירת הפה היות והיא עוסקת במידע כמוס העובר בלחישה, וגם בסגירת החושים. עניינה העיקרי הוא לעסוק בדברים שאינם נתפסים בידי חמשת החושים האנושיים הרגילים: שמיעה, ראייה, מישוש, טעם וריח.

ההשפעה הבולטת ביותר של מיסטיקה היא בעת חיפוש אחר תשובות לשאלות מנחות. אנשים בטווח גילאים רחב נעזרים בכלים מיסטיים על מנת לקבל תשובות מן הסוג הזה. התשובות יכולות לעזור לשנות את אורח החיים הקיים, לקחת חלק בפעילויות חדשות וגם לבצע התאמות בתחום הרומנטי או המשפחתי. מעבר לכך, המונח קשור לחוויה דתית ופנימית. השאיפה היא תמיד להביא את הנפש להרמוניה ואיחוד עם ישות רוחנית הקיימת בעולם שמעבר.


האם כל אחד יכול להיות מושפע?

עוד שאלה חשובה המתעוררת במהלך טיפול בדברים שאינם נתפסים על ידי החושים, היא האם כל אחד יכול להיות מושפע לכך. כאן התשובה מורכבת מכפי שנהוג לחשוב. ראשית, חייבים להגיע עם רמה מסוימת של פתיחות על מנת לנצל את היתרונות של מיסטיקה. מי שנשאר סגור לא יחווה את החוויה המלאה וצפוי אפילו להרגיש עוגמת נפש. שנית, הרבה תלוי באיש המקצוע האחראי על תיווך החוויה החיצונית. יש אנשי מקצוע מנוסים שיודעים לבצע את התיווך בצורה מושלמת, לעומת אחרים הנתקלים בבעיות.

מיסטיקה היא ללא ספק תחום מרתק המשפיע עלינו במגוון רחב של היבטים. מי שרוצה להתנסות בחוויות מן הסוג הזה צריך לבחור היטב את המתווך, אך לשמור על ראש פתוח כדי ליהנות מהערך המוסף ומהיתרונות השונים.

This entry was posted in מיסטיקה. Bookmark the permalink.