מסור גרונג

גרונג הוא מסור גרמני במקור, שעובר שינוי צורה מהפכני בשנים האחרונות. רבים נוטים להירתע משימוש במסורים חשמליים שנראים מסובכים, מאסיביים ומסוכנים.

טכנולוגיות שונות שפותחו בשנים האחרונות, יחד עם טרנד 'עשה זאת בעצמך', הביאו למהפכה בעולם המסורים. השימוש נוח, הכלים יעילים ומתאימים גם לאלה שאינם בעלי מקצוע בתחום.

ההבדל בין המסורים השונים קשור בעיקר בחומר איתו רוצים לעבוד. מסור הגרונג מיועד בעיקר לעבודה עם עץ בעוביים שונים, ולאחרונה נפוץ בבניית פרגולות ודקים לריהוט גינה

למה מתאים מסור גרונג?

בצורתו הראשונית, שימש מסור הגרונג לחיתוך קורות עץ. לגרונג שני חלקים עיקריים: האחד, משטח העבודה עליו מניחים את החומר לחיתוך, והשני דיסקית עשויה להבין חדים שנעה על הציר מעל החומר.

העבודה מתבצעת כך שבהרמה והורדה של הלהבים נחתך העץ בשרטוט מדויק כפי שצויר מראש. בשל הדיסקית המסתובבת במהירויות שונות, חיתוך העץ נעשה ללא מאמץ פיזי, והחיתוך עצמו חד ומדויק. מסורי הגרונג בשנים האחרונות התפתחו, ובשל שדרוג מהירות הסיבוב מתאפשרת היום גם עבודה עם חומרים נוספים מלבד עץ, כגון קרמיקה וברזל.

מסור גרונג או מסור פנדל?

אנשים רבים נוטים להתבלבל בין המושגים השונים. מסור גרונג הוא שם כולל למסורים הבנויים בצורה של משטח ודיסקית. מסור פנדל, לעומת זאת, הוא אחד מהסוגים הרבים של מסורי הגרונג, והוא פותח בשנים האחרונות.

הפנדל שונה מהגרונג המקורי ביכולתו לנסר חומרים קשיחים ודחוסים יותר כגון אלומיניום ומתכות. החוזק שמאפשר את חיתוך החומרים קשור לעוצמת המנוע בכלי, המביאה לסיבוב מהיר יותר של דיסקית החיתוך. מסור הפנדל מהיר יותר, חד יותר, ונוח יותר לשימוש. בנוסף, מסורי פנדל קטנים יותר, ולרוב ניתן להניחם בגובה המאפשר עבודה נוחה, בניגוד למאסיביות של מסור הגרונג.

מסור גרונג – מחירים, דגמים והצעות

שלושת החברות המייצרות את מספרם הרב ביותר של דגמי הגרונג הן Bosch, Hyundai ו- Target. בעת הרכישה, הדבר החשוב ביותר הוא לדעת מהי המטרה לשמה ישמש המסור. כל דגם נועד לחיתוך חומר אחר, וחוסר התאמה תוביל לעבודה ברמה נמוכה ולא מדויקת.

מחירי המסורים נקבעים לפי שנת הייצור, רמת הגימור בדגם, עוצמת הסיבוב ופרמטרים נוספים. לרוב, מסורי גרונג ידניים ינועו בין 700 – 1000 ש"ח. מסורים עגולים אחרים כגון פנדל וגרונג מתקדמים, ינועו בין 1000-2500 ש"ח לרוב.במקרים רבים מומלץ לשקול רכישת של שולחן מיוחד למסור שמקל על העבודה ומאפשר שליטה טובה יותר בחיתוך.

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.