מעלון

מעלון

הטכנולוגיה שלנו הולכת ומשתכללת ככל שעובר הזמן. הפיתוחים הטכנולוגים הולכים והופכים ליותר ויותר טובים, שמישים, ונוחים לשימוש. זה מאפשר לנו לשפר את חיינו בצורה מדהימה. אין מה להשוות בין איכות החיים והנוחות שלנו כיום, למצב שבו חיו ההורים שלנו וההורים שלהם. מדובר על קפיצה מדהימה בטכנולוגיה שמתרחשת בעשורים האחרונים, וכאמור בעלת הרבה מאוד השפעות חיוביות על חיינו, אולי בניגוד למה שנהוג לחשוב, שהטכנולוגיה רק הורסת. אחד התחומים שבהם הטכנולוגיה עוזרת מאוד, הוא בנושא הנגישות לנכים. נושא הנגישות לנכים נמצא במודעות שלנו כיום יותר מאי פעם בעבר. ההתחשבות בצרכים שלהם הולכת וגוברת, והרבה יותר אנשים נמצאים במודעות למצבם. גם תחום הנגישות לנכים עובר התפתחות טכנולוגית מדהימה בשנים האחרונות. הטכנולוגיה בעצם מאפשרת לנו לעזור לבעלי מוגבלות פיזית מכל סוג שהוא, בלי הרבה מאוד מאמץ מצדנו. הפיתוח הטכנולוגי שעונה על צרכי הנגישות בצורה הטובה ביותר כיום, הוא מעלון. מדובר באפשרות הטובה ביותר של אנשים שלא מסוגלים לעלות במדרגות, להצליח לעלות ולרדת בין קומות או מפלסים של מבנה, בכוחות עצמם.

מעלון מסוג מעלית ביתית

ישנו סוג של מעלונים שנקרא גם מעלית ביתית. הוא נראה בדיוק כמו מעלית, אבל מדובר סוג הרבה יותר פשוט שלה. מעלון זה מתאים למקומות שבהם אין אפשרות להתקנת מעלית. לעיתים קרובות משתמשים בו לא רק לצרכי נגישות, אלא למען נוחות, במקומות כמו:

  • בתים פרטיים בעלי כמה קומות
  • פנטהאוזים
  • דופלקסים
  • מקומות ציבוריים

מעלון לבני הגיל השלישי

כאשר אנחנו מתבגרים רבים מאתנו שוקלים לעזוב את הבית ולעבור לדיור שבו ידאגו לנו ויאפשרו לנו לנהל את חיינו בנוחות, הרבה פעמים הדבר קשור להתניידות ולקושי לעלות במדרגות. היום לא צריך לעבור דירה, אפשר פשוט להתקין מעלון.

This entry was posted in מעליות. Bookmark the permalink.