ניהול אבטחה

ניהול אבטחה עבור ארגונים ומוסדות

ניהול אבטחה הוא הגנה של מוסדות ומקומות שיש לדאוג להם מבחינה ביטחונית. עבודה שכזו דורשת הבנה כללית של תחום האבטחה ושל הדרישות במקום עצמו. האבטחה מגינה על המקום מפני איומים שונים ולכן השלב הראשון בניהול שלה הוא בחינת האיומים, הבנה שלהם ומאיפה הם עשויים להגיע. כדי להבין מהם האיומים העומדים בפני המוסדות יש לבצע שיחות עם האחראים באותם מוסדות, לשאול שאלות ולעשות כל שאפשר כדי לקבל תמונה מלאה של המצב כשהמטרה היא להתאים בעקבות האיתור את ההגנה הטובה ביותר לכל מוסד.

אמצעים טכנולוגיים מתקדמים

אפשר למצוא שהיום ישנם אמצעים טכנולוגיים מתקדמים שמשמשים לצורך ניהול אבטחה. בין האמצעים השונים ישנן מערכות אזעקה, מצלמות ועוד כשמומחה בתחום זה מכיר את כל האמצעים ויודע לבחור את הטובים ביותר עבור המקום.

אלו כישורים צריך כדי לבנות אבטחה מתאימה

כדי ליצור מערך ניהול אבטחה על המנהל שיוצר אותו להיות בעל מומחיות בתחום. המומחיות היא תוצאה של לימוד התחום ושל ניסיון בתחום. כדי לבחור את האדם המתאים או את החברה המתאימה לבצע את האבטחה במקום יש לבחון מהו הרקע של אותו אדם ולבחון איזה ניסיון קודם יש לו כשאם אפשר כדאי לשאול אותו על ממליצים איתם עבד בעבר.

התוצאה של מערך האבטחה

התוצאה של יצירת מערך ניהול אבטחה היא אבטחה למקום על כל המשתמע מכך, כולל אבטחה על המידע ועל המקום מבחינה פיזית. מנהל אבטחה שיוצר את המערך ישתמש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים כפי שהוא רואה לנכון את הסכנות במקום וכפי שהוא רואה את הצורך של המקום. המטרה של יצירת האבטחה היא לשמור על המקום ולהוריד מהארגון או המוסד את הדאגה למה שקורה למידע שלו.

This entry was posted in יעוץ בטחוני. Bookmark the permalink.