ניתוח טכני

מדריך למשקיע המתחיל בניירות ערך

מייחסים לוורן באפט, המיליארדר המפורסם, אמרה לפיה, כשנשאל כמה זמן כדאי להחזיק במניה, ענה כי "הזמן האידאלי להחזיק במניה הוא לצמיתות". אמנם לא כל מה שעובד לוורן באפט עובד לכולם, אבל ברור כי כאשר אתם מחפשים מניות להשקיע בהן, אתם רוצים להשקיע במניות אשר יניבו לכם את התוצאות. ישנן דרכים שונות לנתח מניות, התלויים במידה רבה בסוג ההשקעה שאתם מעוניינים לעשות. אחת הדרכים לנתח מניה היא ניתוח טכני שלה בהתאם לפרמטרים הקשורים בנייר הערך עצמו ופחות בחברה שאת מנויותיה רוכשים.

מהו ניתוח טכני של מניות?

אז וורן באפט הוא משקיע מסוג אחד אשר מחזיק מניות לזמן ארוך ככל הניתן. במקרה שלו, התוצאות שלו מדברות בעד עצמן, אולם זאת איננה הדרך היחידה להרוויח כסף בשוק ההון. אחת הדרכים האחרות היא להחזיק את המניות לתקופות קצרות בלבד. אמנם הסיכון במקרים אלה הוא גבוה יותר כמובן, אבל כך גם הסיכוי והתשואה שאלה יכולים להניב בטווח קרוב מאוד.

כאשר רוצים להחזיק מניות לטווח קצר ולראות מהן רווח, יש צורך לעשות ניתוח טכני של מניות. ניתוח טכני היא שיטה המאפשרת לקבל החלטות על צורת ההשקעה באמצעות תוכנת ניתוח טכני – הבודקת את ביצועי המניה בתקופות שונות ועל פי פרמטרים שונים – ובאמצעותה אנחנו מחליטים מתי לרכוש את המניה ומתי למכור אותה. הרווח שלנו, הוא הרווח שהרווחנו בעת ההחזקה של המניות. לפעמים ההחזקה של המניות היא למשך כמה ימים ולעתים אפילו לכמה שעות בודדות, עד למכירתן וצבירת רווחים.

אם אתם מחפשים אפיק הכנסה נוסף – יש!

ביצוע ניתוח טכני של מניות והשקעה על פיו הוא דרך מעולה להרוויח עוד כסף מדי חודש באמצעות כמה שעות של השקעה ככל שאתם יכולים להשקיע אותן. אם אתם רוצים להגדיל את ההכנסות שלכם, ויש לכם סכום שאתם יכולים להרשות לעצמכם להשקיע – הרי שבאמצעות לימודי שוק ההון בצפון, דרום או כל מקום בארץ תוכלו ליישם ניתוח טכני בהצלחה. ניתוח טכני הוא הדרך הנכונה ללמוד על השוק, ולהכירו מקרוב רגע לפני שאתם מחליטים להשקיע במניה כזו או אחרת.

This entry was posted in לימודי שוק ההון ופיננסים. Bookmark the permalink.