עסקים משפחתיים


מה כדאי לדעת על עסקים משפחתיים

אם אתם הולכים לפתוח עסק משפחתי או עסק עם קרוב משפחה (שאתם לא בטוחים אם הוא עונה על הגדרה של עסקים משפחתיים או לא), כדאי מאד שתעצרו שניה לפני ותהיו בטוחים שאתם פותחים את העסק שלכם נכון. עסקים משפחתיים הם עסקים רגילים מבחינת ההתנהלות שלהם מול הלקוחות, אך הם יכולים להיות מורכבים מאד גם מבחינה רגשית וגם מבחינה משפחתית.


התייחסות רגשית לעסק

עסקים משפחתיים הם עסקים שהרגשות בהם הם עוצמתיים יותר מאשר עסקים רגילים. רבים אשר הקימו עסק עם קרובי משפחה מעידים על כך שמדברים על העסק כל הזמן, כולל בארוחות חג וארוחות משפחתיות ומכאן אפשר להבין כי הרגשות יכולים להיות עוצמתיים מאד. חשוב להבין כי כשהרגשות משתלטים על ההחלטות העסקיות, הדבר יכול להזיק לעסק ולכן חשוב מאד לקבוע מראש כיצד מתמודדים עם החלטות ומה התפקיד של כל אחד בעסק.


התייחסות משפטית

חשוב מאד להתייחס לכל ההבטים המשפטיים של העסק כשמקימים אותו עם המשפחה. ההשלכות של העסק על המשפחה יכולות להיות רבות ובמקרים בהם רוצים לפרק את העסק או במקרה של קושי כלכלי הוא יכול להשפיע כשעושים עסקים משפחתיים. לכן, בשלב הראשוני ועוד לפני פתיחת העסק מומלץ מאד לבחון עם עורך דין ועם רואה חשבון כיצד לפעול וכיצד להקים את העסק נכון. כמובן, גם אם פתחתם עסק ואתם צריכים עצה משפטית תוכלו לפנות לגורם מקצועי המומחה בתחום.


ניהול עסק משפחתי

ניהול של עסקים משפחתיים יכול להיות מושלם כשמסתדרים זה עם זה וכדי ליצור מצב שכזה כדאי מאד לתכנן נכון מראש את העסק. העסק המשפחתי צריך לפנות לאנשי מקצוע בכל שאלה ולא להתבייש לקבל עזרה.

 

This entry was posted in עורכי דין, עסקים. Bookmark the permalink.