פיליפינים

קצת על ההיסטוריה ועל המבנה של שרשרת האיים האהובה עלינו

ההיסטוריה המתועדת שאנחנו מכירים היום בשרשרת האיים שמוכרת בשם הפיליפינים החלה בשנת 1521, אז נחתה בארכיפלג האיים האימפריה הספרדית הגדולה. כמה שנים לאחר הגעתם של הספרדים וכיבושים את 7,107 האיים הם קראו להם על שם מלכם – פיליפ השני – ומכאן שמם. האיים נשארו בשליטה ספרדית עד מלחמת ארה"ב-ספרד בשנת 1898, אז הם עברו לידי ארה"ב שגם נתנה לתושבים במקום לראשונה עצמאות. העצמאות השברירית הזו החזיקה רק עד מלחמת העולם השנייה – אז נכבשו על ידי יפן. בשנת 1946 הכריזו בשנית על עצמאות שמחזיקה עד ימינו – וכיום הפיליפינים היא מדינה של 300,000 קמ"ר הנמתחים בין 7,107 איים, ואוכלוסייתה (12 בעולם) מונה 107 מיליון תושבים.

מתי כדאי להגיע ולחזות באטרקציות הטבעיות?

לפיליפינים כדאי מאוד להגיע בין החודשים ינואר למאי – מאחר ובמאי מתחילה עונת הטייפונים בשרשרת האיים, הממוקמת במערב האוקיינוס השקט. בעונות הקיץ הישראלי, האקלים הפיליפיני חשוף לסערות טייפון, מונסון, התפרצויות געשיות, שיטפונות ורעידות אדמה – ולכן כדאי מאוד לנסוע בחודשים הרגועים שבין ינואר למאי. בכל מקרה, בחודשים אלה גם הפריחה פיליפינים נמצאת בשיאה, ואטרקציות טבעיות ייחודיות כמו טרסות האורז של בנאווה נצבעות פריחה ירוקה, מרהיבה ופראית.

לתכנן טיול בפיליפינים – ולעשות את זה נכון

כיום לא קשה לתכנן טיול כמו שצריך בפיליפינים – מאחר וישנן חברות שמתמחות בדיוק בכך. לתכנן טיול בכוחות עצמכם זה לא תמיד קל – החל בכרטיסי הטיסה, דרך מלונות ועד הטיולים והאטרקציות – ולכן כדאי מאוד לפנות למקצוענים בתחום. חברות ישראליות שמתמחות בפיליפינים יודעות לייעץ בדיוק היכן כדאי לטייל ומתי, יסייעו לכם ברכישת כרטיסי הטיסה והמלון – ובמידת הצורך גם יספקו לכם את הטיול המאורגן, אם אתם מעוניינים בכזה.

This entry was posted in טיולים בחו"ל. Bookmark the permalink.