פסיכולוג קליני תל אביב


כולנו עוברים רגעים מסוימים של פחד, חרדה, חששות, התלבטויות, כעסים והתרגשויות. טיפול פסיכולוגי נועד לגרום לנו להבין את הגורמים לתחושות שלנו, ובעיקר את הדרך להתגבר עליהן.

פסיכולוג קליני הוא איש מקצוע שעבר הכשרה ארוכה בהבנת נפש האדם, ומוסמך לטפל בבעיות הנפשיות. הפנייה לטיפול פסיכולוגי קשורה בדרך כלל בתחושה וברמת הרצון. בדרך כלל, מומלץ לפנות לטיפול כאשר הקשיים מפריעים לנו לתפקד ברמה היומיומית. טיפול פסיכולוגי נועד לתת לנו כלים להתמודד עם החוויות השונות שעוברות עלינו, כך שנפעל ביתר ביטחון, עצמאות ושמחת חיים.

פסיכולוג קליני תל אביב: סוגי טיפול

סוג הטיפול הנפוץ ביותר בתחום הפסיכולוגיה הקלינית הוא הטיפול האישי. מדובר בקשר אישי בין המטפל למטופל, כשמערכת היחסים נבנית לאורך זמן ומאפשרת שיחה ורבלית, פתוחה ומשתפת. טיפול פסיכולוג קליני מוסמך לבצע סוגים רבים של טיפולים, ביניהם: טיפול זוגי, טיפול משפחתי, אבחון ארגוני, מתן עדויות משפטיות, טיפול במבוגרים, טיפול בילדים ועוד.

כך או כך, נהוג לסווג כל סוג טיפול לשניים: טיפולים לטווח ארוך הכוללים לרוב למעלה מעשרה מפגשים, וטיפולים לטווח הקצר שנועדו לפתור משבר נקודתי. טיפולים שכאלה כוללים לרוב בין 3-5 מפגשים ומטרתם להתגבר על אי נוחות רגעית.

פסיכולוג קליני תל אביב: איך לבחור

טיפול פסיכולוגי הוא כמעין פגישה עיוורת לכל דבר. טיפול נפשי דורש מאיתנו להיפתח, לשתף ולהיוועץ באיש זר שאיננו מכירים. רבים חוששים מהמפגש הראשוני, ומעדיפים לפנות לפסיכולוג שהמליצו לו חברים ומכרים. בהקשר הזה דעו שפסיכולוג מחויב בשמירה על סודיות ופרטיות.

בחרו פסיכולוג בעל ותק וניסיון, ואל תחששו להדגיש את סוג מצוקתכם ולבדוק האם הוא מומחה לעניין. חשוב לבחור לפי סוג הטיפול, כלומר: פסיכולוג קליני לילדים, פסיכולוג קליני לייעוץ זוגי וכולי. זכרו שהצלחת הטיפול הפסיכולוגי קשורה במידה רבה בקשר שנוצר ביניכם, ולרמת האמון הבינאישית שנרקמת כל פגישה ופגישה.

פסיכולוג קליני תל אביב: עלויות

עלות הטיפול הפסיכולוגי היא דבר שתלוי בגורמים רבים. ההבדל המשמעותי ביותר קשור במסגרת בה  פועל הפסיכולוג הקליני: ציבורית או פרטית.

מוסדות חינוך רבים, חברות וארגונים מעסיקים פסיכולוגים באופן סדיר, על מנת שיתנו שירותים לעובדים. במקרה זה השירות מסובסד ומאפשר טיפול פסיכולוגי במחיר של עשרות שקלים בלבד. פסיכולוג פרטי שמטפל בקליניקה משלו, יגבה לרוב בין 180-450 ₪ לטיפול. המחירים נקבעים לרוב לפי ותק, ניסיון ומוניטין בתחום המטפלים המוסמכים. יתכן  ומספר רב של מפגשים יוזיל את העלות.

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.