פסנתר

רכישת פסנתר לילד

ילדים רבים מעוניינים ללמוד לנגן על פסנתר. פסנתר הוא כלי נגינה מקסים שמצריך לימוד של שנים רבות עד שמגיעים למיומנות גבוהה. אבל גם מי שלמד פסנתר ולא הפך לנגן מקצועי יודע עד כמה הנגינה יכולה להיות מהנה גם בצורה חובבנית. כל ילד שמתחיל ללמוד פסנתר זקוק לפסנתר ולא מומלץ לשלוח אותו להתאמן במתנ"ס המקומי כשיש את האפשרות הכספית לרכוש אחד.

איזה פסנתר לרכוש?

גם כשמדובר בילד, מומלץ לרכוש פסנתר איכותי. לא מדובר בפסנתר כנף לאולמות קונצרטים, אבל בשוק יש פסנתרים עומדים רבים בעלי איכות גבוהה. נגינה על פסנתר איכותי כבר למן ההתחלה עושה חשק להמשיך ולא צורמת לילד באוזניים.

הפסנתרים הנחשבים בעולם הם פסנתרים יפנים, צ'כים, גרמנים, אמריקנים ונוספים. פסנתרים המגיעים ממדינות מזרח אסיה, מסין, קוריאה וכדומה נחשבים לפחות איכותיים אך במחירים זולים מהמחירים של הפסנתרים האיכותיים. לעיתים מוטב לשקול רכישת פסנתר יד שנייה מיצרן איכותי על פני פסנתר סיני חדש.

מה יש לבדוק בעת רכישת פסנתר לילד

יש לבדוק כמובן את יצרן הפסנתר ואת הדגם הספציפי. גם ליצרנים טובים יש לעיתים דגמים שפחות מומלצים, ואת זה תוכלו לדעת בהתייעצות עם מורה הנגינה של הילד או עם איש מקצוע אחר. בנוסף יש לבדוק את איכות הצליל של הפסנתר ואת המנגנון המכאני שלו כדי שיחזיק מעמד לשנים ארוכות. גם גודל הפסנתר חשוב, ולרוב פסנתרים עומדים גבוהים יותר יהיו יקרים יותר וכך גם לגבי הצבע של הפסנתר, למרות שאין לו כל השפעה על איכות הצליל.

ואחרון חביב הוא המחיר. מחירי פסנתרים יכולים לנוע בין עשרת אלפים ₪ ועד למאות אלפי שקלים. פסנתרים משומשים במצב טוב יכולים לעלות חמשת אלפים ₪ ויותר ועליכם לקבוע את מסגרת התקציב לפני שאתם מתחילים לחפש ולבדוק.

 

This entry was posted in כלי נגינה. Bookmark the permalink.