קונסטרוקטור בצפון

מה זה קונסטרוקטור בצפון

קונסטרוקטור בצפון הוא מהנדס שסיים את הלימודים בפקולטה להנדסה אזרחית בכל מוסד שהוא, ובתנאי שהוא מוכר במסגרת המוסדות להשכלה גבוהה. כמו כן עליו להיות בעל רישיון ממשרד התעשייה והמסחר ולהיות רשום בפנקס המהנדסים והאדריכלים בישראל. העבודה של קונסטרוקטור בצפון כוללת תכנון הנדסי של מבנים שונים, כמו מפעלים, בניינים ציבוריים, מבני ציבור, קונסטרוקציות בצורות שונות המיועדות לתעשייה ועוד.

סמכויות הקונסטרוקטור בצפון

הקונסטרוקטור בצפון אחראי באופן בלעדי ומלא על תהליך הבנייה וחותם עליו. קודם כל הוא מתכנן את המבנה לפי דרישות הלקוח – הוא מחשב את תנאי השטח, מוודא איזה כוחות פיסיקליים מופעלים עליו, הוא מברר את תקנות הבנייה ומתכנן את השלבים לפי חוקי הבניה הקיימים. כמו כן הוא מחשב את כמויות החומרים ומתאם עם הקבלן את שיטות העבודה שלו.

קונסטרוקטור בצפון מפקח על עבודת הקבלן תוך כדי זה שהוא מגיע לשטח, בודק את הנעשה ומתדרך את העובדים באתר בנייה על אופן הפעולה הנכון. הניסיון שלו חשוב ביותר כדי שידע לפתור בעיות הנדסיות ועיצוביות שונות. במסגרת הסמכויות שלו הוא יכול לעצור את עבודות הבנייה אם הוא רואה משהו לא תקין, כגון עבודה לא בטוחה, לא תקינה ולא לפי התכנונים.

איך להגיע לקונסטרוקטור בצפון

צריך לבחור קונסטרוקטור בצפון אחראי ובעל ניסיון, שכן החתימה שלו והעדות שהוא נותן הם קבילים בבית משפט והוא הסמכות העליונה לשלמות המבנה וליציבותו. הקונסטרוקטור בצפון הוא זה שמחליט מתי המבנה יאוכלס, האם הוא בטוח הן לשוהים בו והן לעוברים ושבים. הניסיון של קונסטרוקטור בצפון הוא קריטי שכן מהנדס מקצועי יכול להוזיל עלויות ולקצר את זמן הבנייה, כמו גם למצוא פתרון לבעיות שונות המתעוררות בתהליך הבניה.

This entry was posted in פיקוח הנדסי. Bookmark the permalink.