קניית דירה

קניית דירה מקבלן או יד שניה?

כיום, אם אתם ניגשים לתהליך של קניית דירה כזו או אחרת אשר מוצאת חן בעיניכם, יש כמובן הבדל משמעותי מאד בין דירה יד שניה (או יד שלישית וכיוצא בזה) לבין קניית דירה מקבלן. מדובר על שני תהליכים כל כך שונים, שקשה אף להכניס אותם תחת מטרייה אחת. הדברים שאתם צריכים לבדוק בשני המקרים הללו הם שונים, ובכל אחד מהצדדים יש כמובן יתרונות שכדאי לדעת, לצד דברים שכדאי יותר לוודא בשבע עיניים.

לרכוש דירה יד שניה

מבחינה משפטית, קניית דירה היא תהליך הרבה יותר פשוט. הסיבה לכך היא שהדירה כבר ככל הנאה רשומה בטאבו זמן רב, סביר להניח שאין עליה שום עיקול או שיעבוד, וככלל – העניינים המשפטיים שלה כבר חתומים וסגורים, ובסך הכל מדובר על העברת בעלות. לכן, מה שכדאי להתמקד בו זה כמובן לבדוק את הדירה עצמה. דירות יד שניה שהן ישנות במיוחד יכולות לכלול כל מיני סדקים, בעיות בתשתית המים והחשמל, בעיות מיזוג, וחשוב לבדוק את הכל היטב לפני שממהרים לרכוש.

ומה עם רכישה מקבלן?

לעומת זאת, קניית דירה היא נוחה יותר מבחינת האיכות של הדירה עצמה. דירות חדשות הן לרוב נטולות תקלות למיניהן, והתשתית החדשה שלהן מאפשרת לכם לקבל את הדירות הטובות ביותר שיש. עם זאת, חשוב מאד לוודא בעת קניית דירה מקבלן כי כל הנושא המשפטי אכן סגור. פעמים רבות, קבלנים לא משלימים את הנושא המשפטי. לכן חשוב ללכת לבדוק בטאבו ולראות על שם מי הדירה רשומה. חשוב לוודא שוב ושוב שאין אף עיקול או שיעבוד שעומדים מול הקבלן, ואז אפשר לקנות בלב שקט.

בכל מקרה לא להיות שאננים

הדבר החשוב ביותר שצריך לזכור במקרה של קניית דירה, זה שתמיד צריך לבצע מספר בדיקות. זכרו כי השקעה בדירה היא השקעה בסכומים גבוהים למדי. חשוב מאד לוודא כי כל הפרטים ידועים וסגורים. גם כשאתם מנסחים את החוזה של הקניה, כדאי לראות כי הפרטים כולם מוסכמים על הצדדים, ואין מקום לפרשנויות אישיות.

This entry was posted in נדל"ן. Bookmark the permalink.