קניית זהב

קניית זהב יכולה להיות חכמה מאוד לטווח הארוך. יכול להיות שהזהב יירכש בתור תכשיט ויכול להיות שהוא יירכש בתור השקעה בבורסה אך בכל זאת הוא קנייה חכמה בגלל היציבות שלו. זה הזמן להבין מה זה אומר יציבות, כמה הוא עולה ומה בכל זאת יכול להשפיע עליו לטובה או לרעה.

היכנסו וצפו! למה כדאי לכם לקנות זהב:

מי יכול לקנות זהב ולאיזה צורך?

קניית זהב אפשרית על ידי כל אחד ואחד. אין צורך ברישיון כדי לרכוש או להתעסק בזהב אך כמובן שאם יהיה לכם ידע ותעודה מתאימה, כמו למשל בצורפות או בגמולוגיה שאתם יכולים ליהנות מיותר לקוחות ויותר עניין מצד אנשים. קניית זהב מתבצעת לרוב לשתי מטרות. המטרה הראשונה היא כדי להשקיע בו לטווח הארוך כמו שאנשים  רבים היום בוחרים להשקיע במניות ואגרות חוב אך כמובן שאפשר גם ליצור ממנו  תכשיטים.

כמה עולה לקנות זהב וממי קונים?

תכשיטי זהב יכולים לעלות הרבה מאוד ולעתים אפילו כמה עשרות אלפי שקלים. אמנם הזהב מוסיף מאוד לעלות הזו גם בגלל הטוהר שלו וגם בגלל המשקל שלו אך יש השפעה רבה גם לאבני החן שמשובצות על התכשיטים הללו, אם משובצות. אם מדובר בזהב להשקעה הוא למעשה לא ייראה פיזית על ידי הלקוח אלא הוא רק יחזיק בחלקים ממנו או באונקיה שלמה, כפי שיבחר ואז העלו תהיה קבועה אך כמובן שיש עמלות שונות מאותו מקום שבו תקנו.

מה משפיע על מחיר הזהב?

מחיר הזהב כיום עומד על בערך 1200 דולרים לאונקיה. אונקיה היא מידת משקל מיוחדת לזהב והמחיר יכול להיות גבוה יותר בעיקר בשעה שיש אינפלציה. האינפלציה יכולה לגרום לכסף לאבד מהערך שלו ואז יותר אנשים יבחרו לקנות זהב וכך למעשה המחיר שלו יעלה.

This entry was posted in מכירה וקניית זהב. Bookmark the permalink.