רדיאטורים למשאיות


מהו התפקיד של רדיאטורים למשאיות?

בכדי להבין את החשיבות של רדיאטורים למשאיות, יש להסתכל על מנגנון המנוע של המשאיות. כפי שאתם בוודאי יודעים, המנוע של משאית, הוא גדול פי כמה ממנוע של כלי רכב רגיל. כמו כל מנוע באשר הוא, ובמקרה של המשאית ביתר שאת – המנוע הופך להיות חם מאד עם הזמן, ואם הוא מתחמם יתר על המידה, הוא מהווה מפגע בטיחותי לכל דבר. מצד שני – לעתים יש להפעיל אותו שעות רבות ברצף. הפתרון לכך, הוא כמובן בכך שיש נוזל קירור במנוע המשאית, ששומר על האזור קר מספיק. אולם כמו כל נוזל – גם הוא יכול להתחמם, וכאן בדיוק נכנסים לתמונה רדיאטורים למשאיות.


מנגנון הפעולה של הרדיאטורים

בעצם, אם גם נוזל הקירור יתחמם בעצמו, אזי כל הפעולה שלו תבוטל ממילא. אם הנוזל לא יקרר יותר, המנוע עלול להיכנס למצב של חימום יתר, ומכאן הרכב כולו עלול להתקלקל. לכן מתקינים רדיאטורים למשאיות. התפקיד של הרדיאטור, משחרר החוצה את החום שהצטבר בנוזל הקירור, דרך מנגנון מיוחד ודרך לוחות אלומיניום. מנגנון הפעולה של רדיאטורים למשאיות מאפשר בעצם לאוויר החם שהצטבר בתוך נוזל הקירור לצאת החוצה, וכך נוזל הקירור שומר תמיד על טמפרטורה נמוכה, ויכול להמשיך ולקרר את המנוע כולו, ולשמור על פעילות תקינה של הרכב. כמובן שבמקרה של המשאיות, מאחר שמדובר על מנועים גדולים במיוחד – יש חשיבות משמעותית מאד לבחירת הרדיאטור המתאים.


ומה קורה אם צריך לתקן?

אם אתם מעוניינים לתקן את המנגנון של רדיאטורים למשאיות, חשוב מאד לפנות למוסך מורשה, שיוכל לאבחן את המצב. לרוב, כאשר יש תקלה ברדיאטורים, תוכלו לזהות נזילה מתוך האוטו (משום שהחום לא מצליח להתפשט כגז), ובמקרים הללו אסור לחכות עוד רגע – וחובה ללכת למוסך לצורך התיקון.

 

This entry was posted in רכב ותחבורה. Bookmark the permalink.