רדיו

רדיו – ככה זה עובד…

רדיו הינו כינוי לטכנולוגיה ולמוצרים אשר עושים שימוש בגלי רדיו ע"מ להעביר מידע. גלי רדיו מתפשטים באוויר ובריק באופן שווה ואיננם זקוקים לאינטרקציה עם חומר נוסף או תהליך מסוים אשר יעזור להם לבצע זאת. כאשר נעביר גלי רדיו בתיל, כתוצאה מהשדות החשמליים והאלקטרומגטניים שלהם יווצר מתח וזרם חליפין אשר יומרו לאותות וצלילים וכך בעצם נעביר מידע באמצעות גלי רדיו ממקור אחד למקור אחר. מגוון מכשירים כיום פועלים ע"י העברת מידע באמצעות גלי רדיו, ביניהם : רדיו, טלוויזיה, מכ"מ ואף טלפונים סלולאריים.

שידורי רדיו ברשת האינטרנט

להבדיל ממכשירים המעבירים מידע באמצעות אנטנות אשר מעבירות גלי רדיו ניתן גם לקלוט שידורי רדיו דרך רשת האינטרנט. ניתן להעביר את אותה תשדורת באמצעות תקשורת נתונים מהשרת למחשב של כל אחד ואחת מאיתנו.

היתרונות הגלומים בשידורי רדיו דרך האינטרנט הם רבים שכן ניתן לקלוט תשדורת מכל מקום בעולם בעוד שבאמצעות שיטת שידור רגילה הטווח מאוד מוגבל, איכות השמע היא ברמה יותר גבוהה ובמקביל רמת ההפרעות קטנה מאשר שיטת השידור הרגילה וכן כל אחד יכול לפתוח תחנת רדיו משלו באמצעות האינטרנט ללא הגבלות בעוד שבשיטת השידור הרגילה בכל אזור ישנם מס' תדרים מוגבל.

ישנן 3 שיטות הפצה יחסית נפוצות של תשדורות באינטרנט, Unicast בה השרת מעביר את שידורי רדיו לכל משתמש בנפרד, Multicast אשר דומה לשיטה הראשונה אך יעילה יותר אולם, יש בה חסרונות טכניים, והשיטה השלישית לתשדורת רדיו הינה ביזור, שיטה באמצעותה כל מחשב גם מקבל נתונים מהשרת וגם מעביר נתונים למחשבים אחרים. בעקבות המהפכה שהביא עימו האינטרנט רבים חוזים כי שידורי רדיו יועברו בקרוב רק דרך רשת האינטרנט וכי יחידות הקצה ישתנו בהתאם ויחוברו באופן קבוע לרשת.

אתרי רדיו מומלצים

באמצעות רשת האינטרנט כיום ישנם אתרי רדיו רבים, אתרים אלו מכילים תחנות שידור מקומיות,לאומיות ואפילו בין לאומיות. בכניסה והתחברות לאתר ניתן להוריד סרגל כלים אשר מכיל את נגן הרדיו של אותו אתר, סרגל כלים זה יהיה זמין למשתמש מתי שיחפוץ בו ע"מ להאזין לשידורים ממגוון תחנות.

This entry was posted in שיווק ומדיה. Bookmark the permalink.