רייזר

הרייזר – הריינג'ר החדש

כשצופים בתשדיר הפרסומת לדגמי הרייזר החדשים של חברת פולאריס, ניתן לראות שלושה טרקטורוני רייזר מהדגמים החדישים, נוסעים בבטחה ובאומץ במדבר הסהרה, כמו נסיעה פשוטה על כביש אספלט באמצע העיר. לאחר מכן רואים אותם נוסעים ביער ובשטח ללא כל קושי מול איתני הטבע האימתניים, חוצים גבעות ויערות בקלילות רבה. כנראה ששום דבר לא יכול לעצור את הרייזר בעל המכאניקה חדשה שמשתפרת משנה לשנה, ומובילה את שוק הריינג'רים בעולם.

כניסת הרייזר לשוק, ובמיוחד ה –  RZR  S800 היוותה שינוי משמעותי וקפיצה בתחום זה, הן מבחינה טכנית של מבנה הרייזר, הן מבחינה תפיסתית של הכלי המונע על ארבע, והן מן הבחינה העיצובית.

דגמי הרייזר משאירים את הרוכבים המנוסים ביותר ברכיבת שטח פעורי פה מול יכולותיו המופלאות, וללא ספק שזוהי רק ההתחלה.

רייזר

מה כל כך מיוחד ברייזר?

השיפורים העיקריים שנעשו ברייזר, קשורים בראש ובראשונה להגדרת התפקיד שלו. הרייזר אינו כלי רכב לעבודה, אלא הוא כלי רכב להנאה, לספורט מוטורי ולטיולים בעיקר. הדבר ניכר במהירותו, כ- 110 קמ"ש, דבר המשקף את מטרתו לנסיעות אתגריות ומהירות ואת הפנייה לתחום הספורטיבי.

שנית, פיתוח דגם שמאפשר ישיבה של שני אנשים ואף ארבעה אנשים בתוך כלי רכב אחד (side-by-side), תוך כדי שיפור הבטיחות, ונוחות הישיבה בכיסאות, הם רק חלק מהקונספט הכללי של הרייזרים. מעבר לכך, הדגמים הם קלילים יותר, קטנים יותר, ומהירים יותר באופן ניכר משאר הדגמים בשוק.

תחרויות ספורטיביות

רכבי הרייזר הם פופולאריים מאוד בכל מה שקשור לתחרויות ספורט מוטורי, בעיקר בתחרויות של נסיעה בשטחים קשים. רייזר זכה השנה בתחרות "מלך הפטישים" העולמית , בארבעת המקומות הראשונים, וללא כל בעיה, משאיר אחריו אבק מול המתחרות האחרות בתחום. גם בארץ מתקיימות תחרויות וטיולים קבוצתיים ספורטיביים עם טרקטורוני רייזר, והם מתקיימים בעיקר בדרום הארץ.

מחירים ועלויות בשוק בארץ

מחירי הרייזרים נעים בחו"ל בין 10,000 דולר ל- 15,000 דולר, ובארץ הם יכולים להגיע עד 100,000 שקלים – תלוי לאיזה דגמים. בנוסף למחיר הזה, אם תרצו תוספות תיאלצו להוסיף עוד קצת כסף, ללא חישוב של תיקונים, שיפוצים, או  סיבות שיהיו להכנסת הרייזר למוסך.

אך עם כל העלויות, יש לזכור שזו הוצאה המביאה הנאה רבה לרוכשים אותה, וכיף לטיול בדרכים. הדברים החשובים ביותר שיש להקפיד עליהם במהלך הנהיגה הם מספר כללים בטיחותיים, שהפרה שלהם הופכת את הרכיבה למסוכנת, כמו נהיגה נכונה ואחראית, ולבישת קסדה ולבוש מתאים.

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.