רפלקסולוגיה – לריפוי

מהי רפלקסולוגיה ?

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול אלטרנטיבית בה נעשה שימוש בכפות הרגליים כדי לאבחן אנשים באופן רפואי. השיטה פותחה בשנת 1913 על ידי ויליאם פיצג'רלד, עם השנים היא שוכללה רבות עד לגרסתה העכשווית. השיטה העכשווית פותחה על ידי רופא אף אוזן גרון מארצות הברית לפני כמאה שנים.

באמצעות רפלקסולוגיה ניתן לאתר דפוסים אשר קיימים אצל אנשים בחשיבה, בנפש ובגוף. השיטה מתבססת על לחיצות, חימום והנעות של אזורים מסוימים בגוף לשם הנעת האנרגי בגוף. מטרת הרפלקסולוגיה היא לרפא מחלות מסוימות אך גם במניעתן.

במה שונה רפלקסולוגיה מעיסוי רגליים ?

השוני בין רפלקסולוגיה לעיסוי רגליים מתיישב בעובדה כי היא נשענת על שיטה שפותחה לפני שנים רבות בה למעשה ניתן להוכיח כי קיים קשר בין הגוף לכפות הרגליים. הרפלקסולוגיה מתבססת על תורה שלמה של אזורים ספציפיים בכפות הרגליים אשר מייצגים אזורים שונים בגוף. זאת אומרת שלא מדובר רק על עיסוי כפות הרגליים (שיכול להיות מרגיע ונהדר לכשעצמו) אלא על תורה שלמה.

כיצד רפלקסולוגיה מסייעת לנו לאבחן ולטפל בבעיות בריאותיות ?

אבחון ברפלקסולוגיה נעשה בשני אופנים, בראש ובראשונה על ידי סימנים בכפות הרגליים אשר מעידים על מצבים בגוף כגון מצבים נפשיים ומצבים פיזיים. לאחר מכן מחלקים את כף הרגל לארבעה יסודות כאשר כל אחד מיסודות אלו מייצג אזור אחר בגוף ואף מרכיבים שונים באישיותנו.

אצבעות כף הרגל שייכים ליסוד האוויר והם מייצגים את אזור הראש, חוש השמיעה, חוש הריח, היכולת האינטלקטואלית שלנו והתקשורת  הבין אישית שלנו. איזור כרית כף הרגל שייך ליסוד האש והוא מייצג את אזור החזה, את העשייה, הביטחון העצמי והביטוי העצמי.

אזור קשת הרגל שייך ליסוד המים והוא מייצג את מערכת העיכול, את האיברים השונים בבטן ואת עולמנו הרגשי הפנימי. איזור העקב שייך ליסוד האדמה והוא מייצג את השרירים, את מערכת השלד ואת מידת הביטחון העצמי שלנו.

באמצעות שיטה זו ניתן לטפל בבעיות בריאותיות רבות כגון בעיות גב, כאבי ראש כרוניים או מיגרנות, עצירות כרונית, קשיי נשימה, כאבים בכפות הרגליים וכמובן בעיות נפשיות.

תחום הרפלקסולוגיה לא נבדק מדעית לעומק ויש הסבורים כי מדובר בעיסוי בלבד אך לא נין\תן להתווכח עם מיליוני האנשים אשר מוצאים מזור בטיפולים אלו.

בין אם אתם מאמינים בכך או לא, מדובר על תחום אשר נמצא מועיל לחיי אנשים רבים, הוא מרגיע אנשים, מסייע להם להתמודד עם חיי היום יום וגורם להם הרגשה טובה.

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.