שולחנות כתיבה

פריטי הריהוט השימושיים ביותר בבית או במשרד הם שולחנות כתיבה. לכל חדר בבית ניתן להתאים שולחן כתיבה, בין אם השולחן מיועד לחדר הילדים או לפינת עבודה. בעבר השולחן הבסיסי היה פריט ריהוט פשוט- פלטה בעלת ארבע רגליים ואילו כיום שולחנות הכתיבה נהפכו מתוחכמים ומעוצבים יותר וכן בעלי איכויות שונות. בבואנו לרכוש שולחנות כתיבה רצוי לשים דגש לצרכים שאנו דורשים משולחן זה.

שולחנות כתיבה – לילדים ונוער

כאשר מדובר בשולחנות כתיבה לילדים, חשוב מאוד להתאים את השולחן למידות הילדים ולצרכים שלהם. על השולחן להיות בגודל המתאים לילדיכם, לא קטן מידי ולא גדול מדי. שימושם של הילדים בשולחן כתיבה הוא להכנת שיעורי בית, לקריאה, וגם לשימוש במחשב האישי. משום כך, כדאי לתכנן שולחן מספיק רחב שיתאים גם למקומם של המחשב והמקלדת.

כדאי שעיצוב השולחן ימצא חן בעיני הילדים, הם אלו שישתמשו בו באופן שוטף. מוטב לבחור אביזרים נלווים כגון מגירות ומדפים שימוקמו במקום נוח ונגיש לילדים ואשר יתאימו לצרכים שלהם: למשחקים, לאוספים, ליצירות ועוד.

על מנת שנוחות השולחן תהיה מושלמת לילדים, מומלץ להוסיף כיסא שיתאים לשולחן מבחינת גובהו, מבחינת רוחבו ומבחינת המשענת. מערכת הגב צריכה להיות נוחה ובטוחה ומותאמת במיוחד לגיל הילדים לשם מניעת בעיות גב בעתיד.

כמו כן, רצוי להוסיף משטח פלסטיק עבה על שולחנות כתיבה לילדים למניעת שריטות, כתמי צבע או פגמים אחרים.

טיפים כללים לבחירת שולחנות כתיבה

כיום, המחשב תופס חלק נכבד על כל שולחן כתיבה וכדאי לקחת זאת בחשבון בעיצוב ותכנון השולחן. צריך לתכנן מקום המתאים לכל מרכיבי המחשב השונים, למקלדת, לעכבר, למסך וכו'. לא לשכוח את כל החוטים החשמליים הנלווים למחשב, לכן רצוי למקם את השולחן באזור של שקעים וליצור חורים קטנים בגב השולחן, דרכם יוכלו החוטים להתחבר לשקע.

רצוי לתת את הדעת לכיווני האור בבית לפני שממקמים שולחנות כתיבה במקומם. זווית האור צריכה להיות ממוקמת במקום שלא תסנוור את היושב בשולחן מצד אחד ולא תחסום את האור מצד שני.

את השולחנות ניתן לשדרג מבחינה דקורטיבית בקלות רבה ובכל רגע נתון על ידי הוספת ידיות מעניינות למגירות, החלפת חזית השולחן, הוספת מדפים והצבת תאורה מעשירה.

This entry was posted in ריהוט משרדי מומלץ. Bookmark the permalink.