שרשרת ענברים

מה זה בכלל אבן ענבר?

הענבר היא אחת מאבני החן הפופולריות ביותר שיש ולא סתם ענבר הוא שם נפוץ מאוד לילדה בישראל. ענבר היא אבן זהובה שנוצרת מהתאבנות של שרף עצים ואפשר לראות את השימוש בה בתכשיטים רבים בגלל מחירה היחסית זול לשאר אבני החן היקרות כמו למשל יהלום שנחשבת לאבן היקרה ביותר. לענבר יש תכונות מיוחדות כאשר בשפשוף עם חומרים מסוימים, כמו צמר, היא מטעינה אותם במטען חשמלי מה שמביא אותה למספר שימושים ידועים ונפוצים כמו למשל בתור שרשרת ענברים לתינוק שמסייעת לכאבי שיניים ואף לדלקות וכאבי בטן. הענבר מגיע בצבע כתוב או צהוב שנוטה להיות מוזהב מה שהופך אותה לאבן אסתטית במיוחד.

מהי שרשרת ענברים ולמה היא משמשת?

שרשרת ענברים מיועדת בעיקר לתינוקות אך כמובן שגם אנשים מבוגרים יותר יכולים להשתמש בה. הסיבה שעונדים אותה יכולה להיות אסתטית בלבד אך יש לה גם סגולות ריפוי כמו למשל במקרה של כאבי שיניים, זה הטיפול הטוב ביותר שהיא יכולה להעניק. שרשרת הענברים נענדת על צוואר התינוק בגיל יחסית מוקדם, לפני שבועות השיניים הראשונות או אחריהן. בשלב זה התינוק סובל מאוד מכאבים עזים ויש האומרים שענידת השרשרת מסייעת לו בכאבים בכל מצב, כאשר אצל תינוקות שענדו את השרשרת לפני בקיעת השיניים לעתים ההורים לא שמו לב שבקעו השיניים כי הילד היה בשקט.

האם יש הוכחות מדעיות ליעילות שלה?

לא כל הורה רוצה לרכוש שרשרת ענברים כי הוא רוצה קודם לנסות פתרונות אחרים שיהיו מדעיים יותר, בעיקר רפואיים מוכחים. חלק מההורים משווים בין המצבים בלי שרשרת ועם שרשרת כדי שיידעו עד כמה השימוש יכול להיות יעיל. אין הוכחות מדעיות להצלחתה ולאופן פעולתה של השרשרת אם כי אחוזי ההצלחה רבים ולכל הפחות שווה לכם לנסות.

This entry was posted in תכשיטים. Bookmark the permalink.