תיקון רדיאטורים

החשיבות של תיקון רדיאטורים לרכבים

במידה ואתם בעלי כלי רכב, חשוב מאד להבין מדוע הרדיאטור בו הוא קריטי כל כך. התפקיד של הרדיאטורים ברכבים, הוא בעצם להיות הגורם אשר משנע את החום שנוצר במנוע הרכב, כך שהוא לא יפגע בנוזל הקירור ויחמם אותו – ובמקום זה החום יפלט החוצה (לכן בעצם, אם תעמדו ליד צינור פליטה של רכב, תוכלו לחוש תמיד שהוא מוציא אוויר חם). כמובן שהשירות של תיקון רדיאטורים הוא קריטי שכן במידה והרדיאטור מפסיק לתפקד כמו שצריך, הרכב הופך למפגע בטיחותי של ממש.


מה קורה כשהרדיאטור מתקלקל?

יש כמובן כמה תקלות אפשריות, אשר דורשות את הטיפול של תיקון רדיאטורים. התקלה הנפוצה ביותר, היא תקלה של נזילה. תפקידו של הרדיאטור הוא כאמור לקלוט את החום מנוזל הקירור, ולהפיץ אותו החוצה בצורת גז, ומעבר לכך – הוא גם שומר על כך שנוזל הקירור לא יצא החוצה. כאשר יש בעיה בלוחות של הרדיאטור – מיד מתחילה נזילה של נוזל הקירור החוצה. ברגע שנוזל הקירור יוצא החוצה – יש סכנה לחימום יתר של המנוע וכך הרכב משבית את עצמו, בכדי למנוע פיצוץ. לכן, תיקון רדיאטורים נדרש כדי שתוכלו לחזור ולנהוג ברכב שלכם. מעבר לכך, תקלות נוספות במנגנון הפעולה של הרדיאטור יכולה כמובן לגרום לכך שהמנוע ייהרס עקב חימום יתר, ואז יש צורך לא רק בשירות של תיקון רדיאטורים, אלא גם בטיפולים נוספים.


לפנות לטיפול מהיר

לכן, אם נראה לכם שאתם מזהים בעיה ברדיאטור של הרכב, חשוב מאד שלא לבזבז זמן. יש תמיד לפנות בהקדם האפשרי למוסך מורשה, אשר מתמחה בביצוע של תיקון רדיאטורים. שימו לב שלעתים, ישתלם לכם יותר לרכוש רדיאטור חדש מאשר לתקן את הרדיאטור – והדבר כמובן תלוי במהות התקלה וסוג הרכב שלכם.

 

This entry was posted in רכב ותחבורה. Bookmark the permalink.