מלגזות למכירה

מלגזות למכירה – מאפיינים של מלגזות בענף הבנייה, התעשייה והמסחר

כלי רכב ממונעים המשמשים להעמסה, שינוע והובלה של מטענים למרחקים קצרים באמצעות זרועות פלדה נקראים מלגזות. כלי רכב אלו הומצאו כבר בשנת 1917, אך כיום הם מציעים שורה ארוכה של מאפיינים ייחודיים ותכונות מתקדמות. המטרה המקורית של כלי הרכב הללו הייתה לייצר תמסורות ולייעל את התנועה של חלפים, חלקים או כלים כבדים. עם זאת, כיום כלי הרכב נפוצים בעיקר בענפי הבנייה, המסחר והתעשייה וזאת בין היתר לצורך תפעול שוטף של אולמות תצוגה, מפעלים, מחסנים וסדנאות עבודה.

מלגזות הן סוג מסוים של רכב משא ולכן המאפיינים שלהם דומים. מדובר על מכונה ניידת עם גלגלים, שההפעלה שלה תלויה בתמסורת וחלקי הנעה הקיימים גם במכונית. בתוך מלגזות ישנו מנוע המופעל באמצעות גז, בנזין, דיזל או מנוע חשמלי. הבחירה בסוג המנוע קובעת את ביצועי כלי הרכב בטווח הקצר והארוך ויש לה גם משמעות כלכלית. באופן עקרוני, ההמלצה היא לבדוק היטב את המפרט הטכני של כלי הרכב השונים וכך להבטיח בחירה נכונה.


מבנה תא הנהג והשליטה בכלי הרכב

משטח אנכי המותקן בתוך מלגזות מונע מהמשא לנוע אחורנית והוא מחובר למוטות פלדה בשל שיקולי בטיחות. מעל כיסא הנהג בכלי רכב מן הסוג הזה ממוקם מגן מתכת המוחזק עם עמודים. מגן זה מונע פגיעה של הנהג במקרה של נפילת חפצים. תא הנהג הוא בדרך כלל פתוח, אולם הוא תחום על ידי מגן המתכת ולכן מאפשר שליטה אופטימאלית בכלי.

אפשר להשיג מלגזות למכירה במגוון רחב מאוד של יכולות וקיבולות. השליטה העיקרית בכלי הרכב היא בהעלאה והנמכה של זרועות הפלדה ובשיפוע של הזרועות. בנוסף, לעיתים יכול המפעיל לשלוט על התזוזה הרוחבית של הזרועות.


מלגזות למכירה – איך לבחור מלגזה

בבואכם לבחור מבין הסוגים הרבים והמגוונים של מלגזות למכירה, עליכם לשאול את עצמכם מהם השימושים שאתם הולכים לעשות באמצעות אותן מלגזות. בין היתר, יש לבדוק את רמת הבטיחות של המלגזות, יכולות השינוע והקיבולת המקסימלית שלהן.

 

This entry was posted in ציוד מכני הנדסי, רכב ותחבורה. Bookmark the permalink.