מעליות לנכים

מעליות לנכים – שאלות נפוצות

אם מסיבה זו או אחרת אתם לא ניידים בביתכם, יכול להיות שגם לכם יש שאלות רבות על מעליות לנכים. גם במידה ואתם מתגוררים בביתכם מזה זמן רב והצורך עלה רק לאחרונה, חשוב שתדעו כי עומדים לרשותכם פתרונות ובתוך הבית אתם יכולים להיות ניידים ולהרגיש חופש אמתי.

אלו מעליות ישתלבו בבית?

בעיקרון אפשר לחלק את הפתרונות למעליות ומעלון. שניהם יכולים לתת פתרון לתנועה בתוך הבית, המעלית תתאים יותר לבית עם קומות והמעלון יתאים יותר לבית עם מפלסים (באופן כללי ועם זאת יש לבדוק את הבית לפני שמחליטים אלו מעליות לנכים מתאימות לו בדיוק). כדי לדעת מה טוב לבית ולדייריו יש לפנות אל חברה המתמחה בכך, לשאול שאלות ולשמוע אלו פתרונות היא מכירה ואלו יתאימו לדעתה לבית.

האם צריך הרבה מקום פנוי כדי להתקין מעלית?

ישנם סוגים שונים של מעליות לנכים וההחלטה איזו מעלית לשים בבית תתבצע לאחר בדיקת המקום הקיים והבנה של המצב והיכולת לנוע. כלומר, ישנו הבדל בין מי שנע בכיסא גלגלים בכוחות עצמו לבין מי שצריך עזרה כדי לתפעל אותו. במקרה שאפשר להסתפק במעלון, הוא יכול להתקפל והנוכחות שלו כמעט ואינה מורגשת בבית מבחינת המקום. ברגע שיש צורך במעלית עם פיר, יהיה צורך ביותר מקום ופה היצירתיות והניסיון הקודם של החברה יכולים להיות שימושיים.

כמה עולה התקנת המעלית?

התשובה לשאלה זו משתנה בהתאם לסוג המעלית המתבקשת ובהתאם למקום הקיים, כלומר לבית. הפתרונות הקיימים מגוונים ומומלץ להזמין את החברה המתמחה בתחום לפני שמבקשים לדעת כמה תעלה המעלית וההתקנה שלה. עם זאת חשוב לזכור כי המטרה היא להפוך את הבית לנגיש עבור בני הבית ולכך אין מחיר.

This entry was posted in מעליות. Bookmark the permalink.