שירותי מחשוב

שירותי מחשוב ענן – היתרונות לעסק

שירותי מחשוב ענן הם שירותים וירטואלים המוענקים לחברות, ארגונים ואף לאנשים פרטיים על בסיס האינטרנט. שירותי מחשוב אלה הם למעשה חבילת שירותים המוענקת על ידי חברות חוץ המחזיקות ברשותן חוות שרתים גדולות המשכירות את השירותים שלהן לפי שימוש. כלומר, כל עסק יכול להגדיר את נפח השימוש לפי הצרכים שלו ולשלם רק עבורם.

שירותי מחשוב ענן נחשבים כיום לאחד מהשירותים המתקדמים ביותר בתחום זה ויש להם כמה יתרונות גדולים עבור עסקים, ארגונים וגם משתמשים פרטיים.

היתרונות של שירותי מחשוב ענן

השם "ענן" ניתן לשירות זה מכיוון שהוא מבוסס אינטרנט ובתחילת הדרך נראתה רשת האינטרנט מבחינה גרפית כמו ענן גדול. כמובן שלא מדובר בשירות הניתן על גבי עננים פיזיים, אלא שהשם משקף את הוירטואליות של השירות. היתרון הגדול של שימוש בשירות מחשבים זה הוא יכולת האחסון והגיבוי של המידע בשרתים חזקים ומאובטחים היטב בחברות שזהו כל עיסוקן. כלומר, השימוש בשירות זה מאפשר לכם גישה לשרתים מקצועיים וחזקים הנהנים משירות ואחזקה שוטפים על ידי אנשי מקצוע שאתם לא צריכים להעסיק ושאתם לא צריכים לטפל בהם.

היתרון הזה מוביל לכמה יתרונות נוספים לרבות אי הצורך בהצטיידות של מערכות מחשוב יקרות אלה, אבטחת המידע בצורה אופטימאלית, גיבוי המידע בצורה אופטימלית וקבלת התראות על תקלות אפשריות במערכת עוד לפני שהן קורות על ידי ניטור השרתים באופן מתמיד.

היתרון הכלכלי הנראה לעין הוא עצום. עסקים המשתמשים עם שירותי מחשוב ענן חוסכים כסף רב ברכישת הציוד, בהעסקת אנשי מקצוע ייעודיים לטיפול ותחזוקה בציוד ובזמן יקר. חשוב לזכור כי שירותים אלה ניתנים על ידי חברות מקצועיות שעוסקות בכך באופן מובחן והן אחראיות על ההתנהלות השוטפת של המערכות ולתקינותן.

This entry was posted in טכנולוגיה, עסקים. Bookmark the permalink.