תזונת ספורט

החשיבות של תזונת ספורט

היכרות עם מאפיינים שונים של תזונת ספורט יכולה לסייע לבנות אותה בהתאם לצרכים המגוונים של קהל היעד. עם זאת, חשוב להבין שהמאפיינים של תזונת ספורט שונה מהתכונות של תזונה רגילה. בעוד בהמלצות על תזונה רגילה קובעים בעיקר יעדים של הורדת משקל או שיפור כללי באיכות החיים, עם תזונת ספורט המטרות הן גם לשפר ביצועים ולעמוד ביעדים. לכן, הגורמים שמשפיעים על האופן שבו בונים את התפריט של תזונת ספורט הם לא תמיד אותם גורמים שמעורבים בבניית תפריט תזונתי מומלץ רגיל.

מאוד חשוב שכל ספורטאי ישלב את ההמלצות על תזונה לפי סוג הפעילות הגופנית שאותה הוא מבצע. אם רוצים להשיג ביצועים טובים בענפי ספורט שונים, זה קריטי להביא בחשבון את ההשפעה של התזונה על הגוף ועל הנפש. בהקשר הזה, ניתן גם לראות הבדלים בין המלצות על תזונת ספורט ובין האופן שבו מיישמים אותן בשטח.

היכנסו וצפו! מה קורה למוח שלנו כשאנחנו מתאמנים:

עם מי מתייעצים לגבי תזונת ספורט?

החדשות הטובות הן שכיום ניתן לרכז את כל השאלות בנוגע למאפיינים שונים של תזונת ספורט תחת קורת גג אחת. כדי לעשות את זה, כל שנדרש הוא לפנות אל דיאטן שמתמחה בספורט ומכיר את התחום שבו עוסקים. לאחר מכן, פוגשים את הדיאטן על בסיס קבוע ומקבלים ממנו המלצות לגבי מאכלים שאותם כדאי להכניס אל התפריט. כמו כן, ניתן להתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי מאכלים שאותם עדיף להוציא מהתפריט כדי לשפר את איכות החיים ולרדת במשקל.

בסופו של דבר, תזונת ספורט אמורה לסייע גם לספורטאים וגם לאנשים מן השורה שמבצעים פעילות גופנית בתור תחביב. אבל בשביל שזה יקרה, מאוד חשוב לבחור את בעלי המקצוע הנכונים שיודעים לבנות תפריט אפקטיבי כזה.

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.